Reklama

LegionowskiWiadomości

Legionowo: Jest szansa na remont zaniedbanego boiska przy Leśnej

Reklama

Dzięki budżetowi obywatelskiemu pojawiła się szansa, aby teren zaniedbanego boiska przy ulicy Leśnej w Legionowie, znajdującego się między siedzibą MOK-u na ulicy Norwida, a parkiem Jana Pawła II, doczekał się w końcu modernizacji i w efekcie zyskał całkiem nowe, rekreacyjne oblicze.

Reklama

Członkowie spółdzielczej Rady Osiedla Jagiellońska wyszli z inicjatywą społeczną do mieszkańców okolicznych bloków, aby w ramach budżetu obywatelskiego zgłosić projekt wybudowania tam wielofunkcyjnego boiska.  W tej sprawie zorganizowano dwa spotkania informacyjno – konsultacyjne: w dniach 16 lutego i 1 marca. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem mieszkańców i ostateczną aprobatą, potwierdzoną podpisami pod projektem.

W ramach środków finansowych dostępnych w budżecie obywatelskim (0,5 mln złotych) możliwe będzie tylko częściowe zagospodarowanie tej miejskiej działki. Niezależnie od tego członkowie Rady Osiedla Jagiellońska zadeklarowali, że podejmą starania, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, aby całkowicie zagospodarować zaniedbaną działkę z przeznaczeniem na rekreację. W tym celu będą oni starali się pozyskać środki finansowe dostępne w ramach inicjatywy lokalnej.

Remont miał być wykonany w 2018 roku

Boisko, pokryte starym, spękanym asfaltem, miało zostać wyremontowane jednocześnie z przebudową ulicy Leśnej pod koniec 2018 roku. Plany uległy jednak zmianie i projekt modernizacji boiska trafił do szuflady legionowskiego ratusza.

Zakładał on powstanie na tym terenie, oprócz remontu ulicy Leśnej, wielofunkcyjnego boiska z nawierzchnią syntetyczną do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki o wymiarach 40 m x 28 m, ogrodzonego piłkochwytami o wysokości 5 m.

Obok boisk natomiast wydzielone miały zostać 3 wyspy rekreacyjne. Na największej wyspie (100 m2) zaprojektowano siłownię miejską z zestawem do ćwiczeń typu „street workout”. Na drugiej wyspie (o powierzchni 75 m2) umieszczone miały być 2 hamaki miejskie, a na trzeciej – najmniejszej wyspie o powierzchni 30 m2 – znalazłoby się miejsce na 2 ławki ze stołem.

Budżet Obywatelski

Jak podkreśla ratusz, celem Budżetu Obywatelskiego Gminy Miejskiej Legionowo jest m. in. budowanie wzajemnych relacji w działaniu na rzecz społeczności miasta oraz poprawa jakości życia społecznego, a także ich aktywne włączenie w zarządzanie Miastem.

W skrócie oznacza to, że:

  • mieszkańcy zgłaszają propozycje projektów do budżetu, które następnie są analizowane pod kątem możliwości realizacji;
  • propozycje projektów, które pomyślnie przeszły weryfikację poddaje się pod powszechne i bezpośrednie głosowanie;
  • w efekcie, najwyżej ocenione lub najczęściej wskazywane propozycje projektów przeznacza się do realizacji – wpisując je do budżetu.

Propozycje inwestycji wybrane w tym roku będą realizowane w roku następnym.

/Janusz Baranowski/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close