Legionowo: Jest Miejski Program Promocji Zdrowia na 2015 rok

Fot. freeimages.com

Zmniejszenie zachorowalności na choroby układu krążenia i nowotwory oraz organizacja bezpłatnych badań w ramach tak zwanych Białych Sobót i Niedziel to główne priorytety Miejskiego Programu Promocji Zdrowia w Legionowie na 2015 rok. Specjalną uchwałę w tej sprawie przyjęli radni podczas środowej (25.02) sesji.

Program Promocji Zdrowia można podzielić na dwie części – tę skierowaną do dzieci oraz drugą skierowaną do osób dorosłych, w tym seniorów.

Dla dzieci przygotowano przeglądy stomatologiczne, program z zakresu integracji sensorycznej – pozwalający zdiagnozować choroby związane z autyzmem, oraz rehabilitację i wczesną diagnostykę niemowląt. Mali mieszkańcy Legionowa będą mogli także poddać się badaniom USG jamy brzusznej, tarczycy, węzłów chłonnych, czy moszny oraz skorzystać z konsultacji lekarskich. Dzieci w wieku od 2 do 5 lat będą mogły także skorzystać z programu bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom.

Dorośli, w wieku powyżej 40 lat, mający udokumentowane wskazanie do wykonania gastroskopii będą mogli to badanie wykonać bezpłatnie i to wraz z konsultacją lekarską oraz znieczuleniem. Osoby o 10 lat starsze będą mogły za darmo wybrać się do kardiologa, skorzystać z rehabilitacji, czy zaszczepić się przeciwko grypie.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Jest Miejski Program Promocji Zdrowia na 2015 rok"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *