Reklama
Najważniejsze

Legionowo: Jedno z rond dostanie nazwę „Praw Kobiet”? Jest projekt uchwały w tej sprawie

Reklama

Kwiaty, słodkości, kosmetyki… Do puli prezentów z okazji Dnia Kobiet dołączył dzisiaj projekt uchwały w sprawie nadania nazwy „Rondo Praw Kobiet” dla ronda w Legionowie, położonego u zbiegu ulic: Jagiellońska, Artura Grottgera, Jasnogórska i Jana Matejki. Został on przygotowany i złożony jako projekt obywatelski przez członkinie Legionowskiego Stowarzyszenia Promocji Samorządności Nasze Miasto Nasze Sprawy. Inicjatywę poparło prawie 400 mieszkanek i mieszkańców Legionowa.

Reklama

Duże, pięknie oświetlone rondo, jak dotąd nie ma imienia. Nadanie mu nazwy „Rondo Praw Kobiet” będzie symbolicznym aktem solidarności z kobietami, nie tylko w Polsce, lecz na całym świecie, a jednocześnie wyrazi przywiązanie mieszkańców do wartości demokratycznych. Legionowo jest miastem młodym i nowoczesnym, nie tylko historycznie, ale i duchowo. Legionowianie nie pozostają obojętni na łamanie praw kobiet, czemu wielokrotnie dali wyraz podczas protestów.

Pomysłodawczynie nadania nazwy założyły Komitet Inicjatywy Uchwałodawczej pod nazwą „Miasto dla Kobiet”, który przygotował projekt uchwały wraz z uzasadnieniem. Zgodnie z przepisami, inicjatywa uchwałodawcza wymaga złożenia projektu wraz z poparciem w postaci podpisów co najmniej 300 mieszkańców, posiadających czynne prawo wyborcze. Projekt uchwały w sprawie nadania nazwy „Rondo Praw Kobiet” poparło w ciągu trzech dni prawie 400 osób. Dalsze kroki w sprawie projektu należą do Rady Miasta Legionowo.

“Rondo Praw Kobiet” na mapie, fot. NMNS

Jeśli radni przyjmą uchwałę, Legionowo dołączy do grona miast, które już dzisiaj posiadają ulicę, skwer lub rondo Praw Kobiet, tak jak Częstochowa, Koszalin, Lublin, Łódź, Wałbrzych, Piaseczno, Józefosław czy Wrocław.

/red., A. Szczepłek, NMNS/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. W sumie to nie widzę przeciwwskazań. Chociaż mam wrażenie, że jest to podyktowane wydarzeniami ostatnich miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close