Legionowo: „Jarocin, po co wolność” w Kinie Otwartym PIK

Fot. pixabay.com, CC0 Public Domain

W czwartek (23.03) w sali widowiskowej legionowskiego ratusza odbędzie się kolejne spotkanie w ramach popularnego cyklu „Kino Otwarte”. Tym razem mieszkańcy będą mogli obejrzeć polski film zatytułowany „Jarocin, po co wolność” w reżyserii Marka Gajczaka.

Film o festiwalu muzyki rockowej w Jarocinie, to film o wolności. Wolności w każdym wymiarze, nie tylko politycznej, ale także artystycznej. Ta wolność była szczególnie ważna dla młodego pokolenia lat 70-tych, któremu przyszło żyć w totalitarnym państwie, zarządzanym przez komunistów. Obraz Marka Gajczaka opowiada trudną historię muzycznej drogi Polaków od komunizmu do wolności, która przyszła w 1989 roku.

Po projekcji zaplanowano spotkanie i rozmowę z twórcami obrazu. Poza reżyserem w legionowskim ratuszu pojawią się także Krzysztof Grabowski z zespołu Dezerter oraz producent filmu Aneta Zagórska.

Marcowe „Kino Otwarte” w ratuszu już w czwartek, 23 marca o godz. 19:00. Wstęp jest wolny.

Wydarzeniu patronuje Portal Legio24.pl.

/red/

2 razy komentowano artykuł "Legionowo: „Jarocin, po co wolność” w Kinie Otwartym PIK"

  1. AGNIESZKA | 21/03/2017, godz. 18:44 |

    XIX Gala Orłów Polskiej Akademii Filmowej w Teatrze Polskim w Warszawie przyznawała nagrody za 2016 rok. Oczywiście film “Komunia” był wyświetlany 15 grudnia 2016 roku. Przepraszam za błąd w dacie. Legionowska widownia od razu poznała się na mistrzostwie tego filmu i po jego projekcji nastąpiła cisza, a potem ogromne brawa. Brawo PIK !!! Brawo dla Dyrektor Renaty Sowińskiej. Nie podlega żadnej dyskusji, że “Kino Otwarte” to jedna z najlepszych ofert kulturalnych w naszym mieśćie. Legio24 Wy też macie w tym swój udział.

  2. AGNIESZKA | 21/03/2017, godz. 13:16 |

    Wczoraj pokazywany w ramach “Kina Otwartego” 15 grudnia 2017 roku film “Komunia” otrzymał najważniejszą krajową nagrodę ORŁA w kategorii “Najlepszy film dokumentalny”. Kto nie był i nie oglądał niech żałuje. Film opowiada autentyczną historię rodziny z Serocka, a sama komunia miała miejsce w kościele w Chotomowie, którą poprowadził ksiądz proboszcz Kołoniecki.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *