Reklama

Legio EduLegionowskiWiadomości

Legionowo: Jak uzyskać miejsce dla dziecka w miejskim żłobku

Reklama

Choć procedury związane z przyjęciem dziecka do miejskiego żłobka nie są skomplikowane, to jednak miejsce w nim mogą otrzymać tylko nieliczni. Powód? Legionowo posiada tylko jedną tego typu placówkę, a o przyjęciu decyduje przede wszystkim kolejność zgłoszeń. Co należy zrobić, aby zwiększyć szanse dziecka na uczęszczanie do żłobka?

Reklama

Legionowski ratusz postanowił pomóc mieszkańcom chcącym posłać swoją pociechę do miejskiego żłobka i opublikował dokładną instrukcję co należy zrobić, aby zwiększyć szansę na przyjęcie do tej placówki. Po pierwsze należy pamiętać, że zapisy do żłobka są prowadzone cały rok. Nie ma tutaj sztywno określonych terminów rekrutacji – tak jak ma to miejsce w przypadku szkół i przedszkoli. Warunkami niezbędnymi do przyjęcia dziecka do żłobka są posiadanie przez naszą pociechę numeru PESEL oraz zatrudnienie obojga rodziców. – Każdy złożony wniosek otrzymuje kolejny numer ewidencyjny na liście rekrutacyjnej (oczekujących) – możemy przeczytać w komunikacie legionowskiego ratusza.

Jeśli już nasze dziecko znajdzie się na liście oczekujących, to niezbędne będzie coroczne aktualizowanie naszych danych za pomocą specjalnych formularzy znajdujących się na stronie internetowej żłobka. Znajdziecie je TUTAJ. Rodzice dzieci (urodzonych od IX do XII 2013, 2014, 2015, 2016) oczekujących na miejsce w żłobku proszeni są o dokonanie aktualizacji danych od 1 do 30 kwietnia 2016 roku.

W tym samym terminie aktualizację swoich danych muszą przeprowadzić rodzice dzieci już uczęszczających do placówki.

Na podstawie złożonych dokumentów (wniosków i deklaracji) zostanie utworzona lista dzieci przyjętych od 1 września 2016 roku. Lista dzieci nowoprzyjętych zostanie wywieszona na tablicy ogłoszeń Żłobka Miejskiego 15 maja 2016 r. Po zakończonej rekrutacji rodzice dzieci nieprzyjętych otrzymają informacje o kolejności porządkowej na liście oczekujących.

Rodziców dzieci z listy oczekujących o fakcie przyjęcia dziecka w trakcie roku Żłobek będzie zawiadamiał telefonicznie.

/red, UM Legionowo/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

5 razy komentowano

  1. Rodzice pracujący i płacący podatki w Legionowie. Słoikom dziękujemy.

  2. Dobra zmiana 3/4 dzieci nie dostało się do żłobka. Brawo nowe rządy barwo Pan prezydent Smogorzewski

  3. Mmmmm…. Nice pomysł 🙂 dzieci by miały ciszę i spokój , super plac zabaw w postaci peronu , obiad z baru obok i wogole było by wspaniale. Hehehe gratki Dziki_Kieł

  4. Mam pomysł i pachnie mi to sukcesem na wielką skalę! Tym samym zaznaczam, że ja jestem pomysłodawcą i ewentualna bonifikata mi się należy. Pomysł jest taki, by w powstającym Centrum Komunikacyjnym udostępnić część metrów kwadratowych i odpalić żłobek! Jedziemy do pracy do Warszawy… parkujemy autko pod żłobkiem w Centrum, zaprowadzamy dziecko pod opiekę i bezpośrednio idziemy na pociąg a po pracy podobnie tylko że odwrotnie! Piękny międzynarodowy projekt!

  5. Ciekawe do czego potrzebny był mikrofon na tak małej przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button