Reklama

Najważniejsze

Legionowo: Jak poruszać się po zamknięciu przejazdu na Parkowej

Reklama

Potwierdziły się informacje dotyczące daty zamknięcia przejazdu kolejowego w ciągu ulic Parkowa / Wyszyńskiego w Legionowie, do których w czwartek (30.04) dotarł Portal Legio24.pl. Przejazd zostanie zamknięty w najbliższy piątek (8.05) o godz. 9:00. Jak poruszać się po Legionowie po likwidacji tej popularnej przeprawy przez tory?

Reklama

Kierowcy

Zmotoryzowani i rowerzyści już teraz mogą korzystać z tunelu w ciągu Alei Róż i ul. Krakowskiej, lub przejazdu przy stacji PKP Legionowo – Piaski.

Utrudnienia przy wyjeździe z tunelu

W dalszym ciągu trwają prace modernizacyjne na ul. Krakowskiej i Sobieskiego. W związku z tym, kierowcy, którzy w zamian za zamknięty przejazd wybiorą tunel muszą liczyć się z utrudnieniami. Aby dojechać do centrum Legionowa niezbędne będzie poruszanie się objazdem, który prowadzi bocznymi uliczkami.

Harmonogram prac na ul. Krakowskiej i Sobieskiego:

16.04. do 25.05. – odcinek od ronda Poniatowskiego do ul Piastowskiej (przy zamkniętym ruchu na odcinku)
18.04. do 12.05. –odcinek od ronda przy ul. Parkowej do ul. Krasińskiego (przy zamkniętym ruchu na odcinku) – dopuszczony jest ruch lokalny i dojazd do posesji
22.04. do 01.06. – przebudowa sieci energetycznej na całym odcinku
07.05. do 01.06. – przebudowa skrzyżowania ulic Krasińskiego i Sobieskiego (przy zamkniętym dla ruchu skrzyżowaniu)
26.05. do 30.06. – przebudowa ul. Krakowskiej od tunelu do ul. Parkowej – w tym okresie będzie obowiązywał na tym odcinku ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną

Piesi

Do dyspozycji pieszych będą dwa przejścia przez tory. Oba oddalone od obecnego przejazdu na Parkowej o kilkaset metrów. Pierwsze przejście znajduje się w okolicy os. Kozłówka – to najkrótsza droga do centrum miasta. Drugie przejście znajduje się przy PKP Legionowo Przystanek. Powinni z niego korzystać szczególnie Ci, którzy chcą dostać się na Przystanek lub na przykład do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr. 2.

Bezpłatna Linia Dowozowa

W poniedziałek (4.05) w trasę wyruszył bezpłatny autobus dowozowy dla mieszkańców III Parceli. Autobusy kursują na trasie: Stacja PKP Legionowo – Kościuszki – Piłsudskiego – Jagiellońska – Krakowska – tunel Al. Róż – Al. Legionów – Wyszyńskiego – Kolejowa – Żelazna – Narutowicza – Wyszyńskiego – Al. Legionów – Al. Róż tunel – Krakowska – Jagiellońska – Słowackiego – Kościuszki – Stacja PKP Legionowo. Co ważne, godziny kursowania autobusu są zsynchronizowane z rozkładem pociągów KM i SKM.

Obsługą linii zajmuje się wyłoniona w przetargu firma Autokarowy Przewóz Osób Jacek Sosnowski z Legionowa.

Rozkład jazdy tych autobusów znaleźć można TUTAJ.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

9 razy komentowano

 1. Czy władze nie mają wpływu na projekt tunelu w mieście?Nie można było zaprojektować tunelu z chodnikami dla pieszych i ewentualnie ścieżki dla rowerów? Pomysły projektantów, a co gorsze osób zatwierdzających takie projekty są po prostu oderwane od rzeczywistości.

 2. jacy gamonie zatwierdzają?
  tacy jakich wybraliście by żyło sie lepiej ;P

 3. Czy w tym kraju będzie kiedyś normalnie.? Czy nie można było zaplanować remontu ulic przed zamknięciem przejazdu? Lub zamknąć po wyremontowaniu ulic? Przedostanie się na drugą stronę miasta teraz tylko katapultą.;-( Co za gamonie zatwierdzają te plany…?

 4. A wiadomo co z przebudową drogi od wiaduktu do Michałowa? Dały coś te protesty ?

 5. Komuś się chyba sufit na łeb spier…, żeby w czasie takiego remontu ulic (de facto odcinek Sobieskiego od
  Krasińskiego do Parkowej przechodził już remont generalny klika lat temu, cóż za marnotrawstwo publicznych pieniędzy!) zamykać ten przejazd kolejowy. nie trzeba być geniuszem, żeby domyśleć się co się będzie działo!

 6. Czy ciąg komunikacyjny Parkowa-Wyszyńskiego nadal będzie posiadać pierwszeństwo przejazdu ? Wydaje się to bezsensowne…..zwłaszcza po zamknięciu przejazdu

 7. Chyba władze miasta nie zdają sobie sprawy ze przejechanie przez Legionowo będzie mało możliwe Wszyscy pojada tunelem i bocznymi uliczkami ???? oraz wiaduktem ?!? hahahah to dopiero będzie cyrk nie wspomnę o przejeździe na kwiatowej gdzie oczekiwanie na podniesienie zapór trwa 30min

 8. Witam. Z tego wynika , że mamy wkrótce paraliż komunikacyjny na całości. Tunelem na rowerze mogą przejechać tylko silni w nogach. Wielokrotnie wdziałem jak rowerzyści szli tunelem na piechotę a znaki drogowe na to nie powalają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close