Reklama

KomunikacjaLegionowski

Legionowo: Jak będą jeździły autobusy po zamknięciu Piłsudskiego? (aktualizacja)

Reklama

Przypomnijmy, że remont odcinka ulicy Piłsudskiego (od ul. Wysockiego do ul. Sowińskiego) w Legionowie będzie się wiązał z pewnymi utrudnieniami. Najprawdopodobniej w środę (22.10) droga ta zostanie zamknięta dla ruchu. W związku z tym zmianie ulegną trasy autobusów jeżdżących remontowaną ulicą.

Reklama

Linie 723, 731, N63 i L10

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM), od środy (22.10) trasy linii 723, 731, N63 i L10 zostaną zmienione. Autobusy linii 723 i N63 pojadą ulicami Sowińskiego i Warszawską, autobusy linii 731 będą kursowały przez ulicę Warszawską, a linii L10 ulicami Krasińskiego i Sowińskiego. Warto dodać, że autobusy linii N63 będą jeździły trasą odjazdową od nocy z 22 na 23 października.

W związku ze zmianami podróżni nie będą mogli korzystać z następujących przystanków:

SOBIESKIEGO 04;
RYCERSKA 01;
HUSARSKA 01 i 02;
SIWIŃSKIEGO 01, 02 i 04;
URZĄD MIASTA 03.

Zmienione trasy autobusów będą wyglądały następująco:

Fot. ZTM/Legio24.pl
Fot. ZTM/Legio24.pl

Bezpłatne autobusy dowozowe

Zmianie ulegną także trasy bezpłatnych autobusów dowozowych. Jak informuje rzecznik prasowy Urzędu Miasta Legionowo, Tamara Mytkowska, autobusy linii dowozowej do pociągów KM i SKM będą kursowały ulicami Sowińskiego i Krasińskiego.

Z kolei autobusy kursujące na trasie Grudzie-Krasińskiego będą jeździły tylko do ulicy Mickiewicza.

A co z kierowcami?

Z kolei dla kierowców objazd ulicy Piłsudskiego wyznaczono przez ulicę Krasińskiego. Na mapie poniżej czerwonym kolorem zaznaczono remontowany odcinek Piłsudskiego, natomiast na zielono oznaczono objazd.

Fot. mapa.szukacz.pl/legio24.pl
Fot. mapa.szukacz.pl/legio24.pl

Dlaczego zamykają?

Przypomnijmy, że utrudnienia w ruchu są wynikiem prowadzonej przebudowy ulicy Piłsudskiego. W ramach modernizacji wyremontowany zostanie odcinek Piłsudskiego o długości ponad 500 metrów. Szczególną uwagę robotnicy poświęcą parkingom, które zostaną wyłożone kostką brukową. Remont ma potrwać do końca października.

Wykonawcą prac jest firma Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. Koszt inwestycji to blisko 600 tysięcy złotych.

/kh/

Aktualizacja, środa (22.10, godz. 8:15)

Rzecznik prasowy Urzędu Miasta Legionowo, Tamara Mytkowska, poinformowała naszą redakcję, że remontowany odcinek ulicy Piłsudskiego będzie zamknięty od czwartku (23.10), mniej więcej od godziny 10:00, do soboty (25.10) oraz dodatkowo w poniedziałek (27.10). – Na ten czas wyznaczony zostanie objazd przez ulicę Krasińskiego. Za wszelkie utrudnienia i niedogodności przepraszamy – podsumowuje Mytkowska. Warto podkreślić, że modernizowana droga będzie przejezdna w niedzielę (26.10), ale nie w sobotę (25.10). Poniżej publikujemy zmienione rozkłady jazdy autobusów:

Jak informuje ZTM, od środy (22.10) uruchomiony zostanie przystanek SOBIESKIEGO 02.

Aktualizacja, środa (22.10, godz. 13:00)

Na czwartek i piątek (23-24.10) wykonawca zmienił harmonogram prac. Roboty będą prowadzone przy otwartym ruchu. Występować będą jednak poważne utrudnienia dla kierowców. Całkowite zamknięcie remontowanego odcinka Piłsudskiego zaplanowano na 27-28.10.

W przyszłym tygodniu ma się zakończyć modernizacja tej ważnej dla mieszkańców ulicy.

Zobacz także:

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close