Reklama
LegionowskiListy do redakcjiWiadomości

Legionowo: Imprezują, hałasują i piją alkohol. Mieszkańcy os. Jagiellońska mówią „dość!”

Reklama

Krzyki, wrzaski, pijaństwo i wulgaryzmy roznoszące się po okolicy – to rzeczywistość z jaką przyszło się zmierzać podczas ciepłych letnich, czy jesiennych wieczorów mieszkańcom bloków położonych w pobliżu terenu rekreacyjnego przy ul. Królowej Jadwigi w Legionowie. Zgłoszeń dotyczących zakłócania ciszy nocnej było tak dużo, że zorganizowano w tej sprawie specjalne spotkanie. Odbyło się ono na początku października, a udział w nim wzięli poza mieszkańcami także przedstawiciele policji, straży miejskiej oraz zarządcy terenu – KZB Legionowo.

Reklama

Głównym i w zasadzie jedynym tematem dyskusji było znalezienie odpowiedniego sposobu na zakończenie nocnej rozrywkowej aktywności młodzieży. Okazało się, że z pozoru proste rozwiązania wcale nie są tak oczywiste. Obowiązujące regulaminy użytkowania tego terenu są bowiem bezużyteczne, bo nie mają podstaw prawnych. Uczestniczący w spotkaniu funkcjonariusze służb mundurowych rozkładają ręce twierdząc, że jakiekolwiek działania w oparciu o zapisy regulaminów będą nieskuteczne. Poza tym młodociani konsumenci napojów wyskokowych podobno wykazują się nie lada sprytem, zamieniając oryginalne opakowania na zastępcze, które nie zwracają uwagi.

Zaproponowano więcej patroli, bo monitoring jest nieskuteczny

W obecnej chwili zarówno policjanci jak i przedstawiciele straży miejskiej zaoferowali jedynie możliwość zwiększenia częstotliwości patroli w tym rejonie miasta. Przedstawiciele służb mundurowych zwrócili ponadto uwagę, że dużym wsparciem dla ich działań prewencyjnych byłby nowoczesny i rozbudowany system miejskiego monitoringu. Niestety, obecny ma zbyt mały zasięg, jest również już nieco przestarzały, przez co w wielu przypadkach po prostu nieskuteczny.

Czy sytuacja mieszkańców okolicznych bloków się poprawi?

Po spotkaniu, które odbyło się 8 października pozostaje niedosyt. Wciąż nie ma odpowiedzi na pytania czy mieszkańcy tej części legionowskiego osiedla Jagiellońska w końcu odzyskają poczucie bezpieczeństwa, możliwość spokojnego wypoczynku nocnego, a na okolicznych trawnikach nie będzie już stert opróżnionych butelek po alkoholowych trunkach.

W kwestii zakłócania ciszy nocnej na terenie rekreacyjnym przy ul. Królowej Jadwigi wysłaliśmy zapytania do Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, artykuł zostanie zaktualizowany.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

3 razy komentowano

  1. Policjantow ubywa nie przybywa. Mieszkańców przybywa. Więc jakie więcej patroli…

  2. Szanowni Państwo,
    pragnę przypomnieć, że nie tylko mieszkańcy osiedla Jagielońska mają problem…
    https://www.legio24.pl/legionowo-patologia-na-os-batorego-list-czytelnika/
    Problem krzyków, wrzasków, pijaństwa itd to powszechnie ignorowany już wcześniej problem miasta Legionowo.
    Włodarze pomimo wielokrotnie zgłaszanych apeli o wsparcie nie wyrażali chęci pomocy- straż miejska nie reaguje na zgłoszenia lub robi to z takim opóźnieniem i ignorancją, że zgłaszanie tam czegokolwiek mija się z celem. System monitoringu miasta jest już wysycony zgodnie z informacją od rzecznika Prezydenta Miasta- i problemem jest rozbudowa ;).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button