Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Legionowo: III etap przebudowy DK61 ruszy za rok. Koniec prac za 3 lata

Reklama

Wszystko wskazuje na to, że III etap przebudowy Drogi Krajowej nr 61 na terenie Legionowa wejdzie w fazę realizacji dopiero w maju 2018 roku. Odcinek od wiaduktu do skrzyżowania z ulicą Wolską ma zostać oddany do użytku w maju 2020 roku – to najnowsze informacje pochodzące wprost z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wszystko wskazuje więc na to, że zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami Portalu Legio24.pl „nasz wspólny sukces” przesunie się w czasie, względem zapowiedzi polityków Smogorzewskiego i Grabca z 2015 roku, o dobre 2 lata.

Reklama

Legio24.pl dotarło do korespondencji, którą Starostwo Powiatowe w Legionowie otrzymało z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w połowie lutego 2017 roku. List jest krótki i przedstawia harmonogram przeprowadzenia III etapu przebudowy przebiegającej przez Legionowo Drogi Krajowej nr 61 – na odcinku od wiaduktu do skrzyżowania z ul. Wolską. Zgodnie z planem zakończenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego planowane jest na maj bieżącego roku, w tym samym czasie ma nastąpić podpisanie umowy z wykonawcą, który jednak na teren budowy ma wejść dopiero w maju 2018 roku. Prace budowlane mają się zakończyć w marcu 2020 roku.

Inwestycja bardzo polityczna

Inwestycja polegająca na przebudowie, a co za tym idzie poszerzeniu przebiegającej po stronie legionowskiego os. Piaski DK61 jest niezwykle istotna dla mieszkańców stolicy powiatu legionowskiego, którzy mają już dość stania w korkach na wiadukcie. Atmosferę wokół tej inwestycji podgrzewają zresztą lokalni politycy, którzy uczynili sobie z niej stały element kampanii wyborczych. O ile podczas minionych lat były to obietnice mieszczące się w granicach przyzwoitości, o tyle podczas ostatniej kampanii przed wyborami parlamentarnymi atmosfera została podgrzana do czerwoności. Winę ponosi za to ówczesny kandydat na posła Jan Grabiec i wspierający go miejskimi pieniędzmi prezydent Legionowa, Roman Smogorzewski. Ten pierwszy publicznie obiecywał rozpoczęcie prac budowlanych już wiosną 2016 roku, a ten drugi postarał się, aby to przesłanie „dobrej komunikacji” trafiło do mieszkańców w postaci groteskowych artykułów w biuletynie „Moje Legionowo” oraz bilbordów ogłaszających „wspólny sukces”. Naturalnie życie szybko zweryfikowało te obietnice.

/red/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

7 razy komentowano

  1. Na jakim etapie jest przetarg ? Wyniki miały być w czerwcu. Aby zmniejszyć efekt wąskiego gardła powinni poszerzyć przynajmniej do skrzyżowania z Nowodworską.

  2. !800 m i co to da? Korek przesunie się w stronę Zegrza.Zlikwidowanie korka to BUDOWA DROGI DO SKRZYŻOWANIA PRZED ZEGRZEM i to na tyle.
    Mógłbym pościć co 3 dzień,żeby tylko ryby były na moją kieszeń.

  3. NIECH KTOŚ KOMPETENTNY WYPOWIE SIĘ W KOŃCU – CO SIĘ STAŁO Z POZWOLENIEM NA BUDOWĘ TEGO 1800m ODCINKA DROGI KTÓRE BYŁO WYDANE Z RYGOREM NATYCHMIASTOWEJ WYKONALNOŚCI JUŻ KILKA LAT TEMU. DOKUMENTY DO LEKTURY NA SISKOM.WAW.PL

  4. gdyby w takim tempie budowali np. kolej transsyberyjską to budowa skończyła by się w 29999999999999 roku, żółw jest szybszy niż władza w Polsce po 1989r.

  5. Ile lat można czekać na kawałek drugiego pasu przecież to jakaś paranoja Takie rzeczy tylko w Polsce

  6. Oczywiście o przywróceniu ruchu pociągów do Zegrza to już zapomnieli? A może to celowe działanie, skoro przebudowa 61-ki jest już “klepnięta” to pociąg do Zegrza zostanie jako obietnica przy okazji następnych wyborów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button