ReklamaLegio EduLegionowskiWiadomości

Legionowo: Huczne urodziny Szkoły Podstawowej nr 8 (galeria)

Reklama

W piątek (21.10) swoje 30. urodziny obchodziła Szkoła Podstawowa nr 8 w Legionowie. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem uczniów, rodziców i nauczycieli do kościoła pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Legionowie, gdzie została odprawiona uroczysta msza święta. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami i gośćmi, niosąc transparenty i kwiaty wrócili do szkoły, gdzie kontynuowano obchody jubileuszu.

Reklama

Oficjalną część uroczystości rozpoczęła dyrektor placówki, Agnieszka Jakubowska, która powitała licznie zgromadzonych gości, nauczycieli, rodziców, uczniów i przyjaciół szkoły. W swoim wystąpieniu przybliżyła historię placówki i przywołała pamięć o tych, którzy byli jej inicjatorami. Z uznaniem i podziwem odniosła się do zasług swoich poprzedniczek oraz zmieniającego się na przestrzeni lat grona pedagogicznego, które stale troszczy się o wysoki poziom nauczania i wychowania, stara się sprostać wyzwaniom współczesnego świata, z uwagą pochyla się nad każdym dzieckiem i dba o jak najlepszy wizerunek szkoły. Następnie, w imieniu byłych dyrektorów i grona pedagogicznego głos zabrała pani Helena Mikołajczak, pierwsza dyrektor szkoły, wizjonerka i jej twórczyni.

Po zakończeniu oficjalnej części – pełnej wzruszających przemówień – głos zabrali mali i duzi aktorzy – absolwenci placówki, ich dzieci, dziadkowie, wnuczęta, czyli inaczej mówiąc prawdziwa „Ósemkowa rodzinka”. W pięciu kolejnych scenach prezentujących ważne, interesujące, czasem zabawne wydarzenia z życia szkoły pokazali, że znaczna część ich życia nierozerwalnie wiązała się i nadal wiąże się ze szkołą. Ci, którzy skończyli Ósemkę, opowiadali jak z dumą nosili tarczę na rękawie fartuszka, jak tutaj wzrastali, nawiązywali przyjaźnie, zdobywali wiedzę i umiejętności, odnosili sukcesy, pielęgnowali tradycje, bawili się, przeżywali swoje pierwsze rozterki i uczyli się pokonywać trudności. Młodsi z uwagą słuchali, zadawali pytania i porównywali obrazy z przeszłości z teraźniejszością. Pomagały im w tym wspomnienia tamtych chwil, zatrzymane w kadrze i przedstawione w prezentacji multimedialnej, a także piosenki śpiewane przez szkolny chór.

Na zakończenie uroczystości głos zabrali: Prezydent Miasta Legionowo, Roman Smogorzewski, panowie generałowie: Zenon Poznański, Piotr Czerwiński i Włodzimierz Zieliński, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZNP pani Elżbieta Pazio, ksiądz płk Zenon Pawelak, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Beata Gołos, a także dyrektorzy legionowskich szkół, przedszkoli i żłobka. W imieniu Rady Miasta Legionowo Pan Prezydent przekazał szkolnej społeczności jubileuszowy prezent.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się okolicznościowe wystawy, na których, dzięki zaangażowaniu absolwentów i nauczycieli, zgromadzono liczne pamiątki, m.in. zdjęcia, stare kroniki, publikacje, dyplomy i notatki. Szkolne korytarze zostały udekorowane pracami literackimi i plastycznymi, nawiązującymi do historii i tradycji szkoły oraz jej patrona.

Wszyscy zaproszeni goście otrzymali pamiątkową teczkę, folder obrazujący szkołę dawniej i dziś oraz fotograficzny kolaż przedstawiający migawki z życia placówki, mogli się również wpisać do wystawionej Księgi Pamiątkowej.

Zwieńczeniem obchodów 30-lecia Szkoły Podstawowej nr 8 był jubileuszowy tort i uroczyste przyjęcie, które wywołało lawinę wzruszających wspomnień i obietnic, że wszyscy spotkają się tu już za pięć lat, na kolejnym jubileuszu!

/red. na podst. tekstu Marzeny Michrowskiej i Ewy Dziury/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close