Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Legionowo: Hazard na celowniku. Zabezpieczono 12 automatów

Reklama

Legionowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Warszawie oraz pracownikami Państwowej Inspekcji Handlowej i Sanitarnej kolejny raz w ostatnich miesiącach wzięli pod lupę punkty z automatami do gier. W wyniku kontroli z salonów gier wycofano 12 automatów.

Reklama

W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KPP Legionowo oraz instytucje współpracujące po raz kolejny w ostatni czasie skontrolowali właścicieli salonów gier pod kątem posiadanych zezwoleń na prowadzenie działalności w zakresie gier o niskich wygranych. – W trakcie kontroli celnicy sprawdzali pochodzenie i legalność automatów oraz zezwolenia. Żaden z nich nie posiadał wymaganego prawem poświadczenia rejestracji przez Ministerstwo Finansów. Automaty nie były także zarejestrowane w Urzędzie Celnym i nie były od nich odprowadzane podatki. Okazało się również, że urządzania do gier nie posiadały opinii technicznej dopuszczającej do korzystania. – informuje nadkomisarz Artur Bartczak z KPP Legionowo.

W sumie w wyniku zeszłotygodniowej akcji zabezpieczono 12 automatów. Postępowanie w tej sprawie rozpoczął już Urząd Celny w Warszawie. Właścicielom zabezpieczonych automatów grożą teraz konsekwencje za naruszenie przepisów Kodeksu Karno-Skarbowego.

Art. 107§ 1 Kodeksu Karno-Skarbowego

Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie, grę na automacie o niskich wygranych lub zakład wzajemny, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

/red, KPP Legionowo/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close