Reklama


LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Legionowo: Grozili policjantom śmiercią. Agresywni bracia trafili do aresztu

Reklama

Policjanci z Legionowa zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 29 i 35 lat. Obydwaj są podejrzani o dokonanie czynnej napaści na funkcjonariuszy policji, znieważenie ich i kierowanie gróźb karalnych. Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia. Sąd, na wniosek prokuratury, zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Zatrzymani mężczyźni są rodzeństwem.

Reklama

Jak czytamy w komunikacie policji, załoga patrolowa z legionowskiej komendy dostała zgłoszenie o mężczyznach, obserwujących domy na jednej z ulic w Legionowie. Policjanci niezwłocznie pojechali pod wskazany adres. Na miejscu zastali dwóch mężczyzn, którzy na widok mundurowych zaczęli zachowywać się agresywnie. Używali słów wulgarnych, jeden z nich zaczął wymachiwać szklaną butelką i groził interweniującym policjantom pozbawieniem życia i zdrowia. Kiedy funkcjonariusze wezwali mężczyzn do zachowania zgodnie z prawem, jeden z nich rzucił w ich kierunku szklaną butelką.

– Z uwagi na agresywne zachowanie mężczyzn, policjanci poprosili o wsparcie kolegów z drogówki. Agresorzy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. W momencie zatrzymania 35-latek miał w organizmie prawie promil alkoholu, zaś 29-latek blisko dwa promile – informuje rzeczniczka legionowskiej komendy podkom. Justyna Stopińska.

Będący rodzeństwem podejrzani usłyszeli już zarzuty i odpowiedzą za czynną napaść na mundurowych w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, kierowania wobec nich gróźb karalnych oraz znieważenia. Legionowski sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora i zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące.

Przestępstwo czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

/red., KPP Legionowo/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close