Reklama
LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Legionowo: Groził nożem pracownicy stacji benzynowej

Reklama

Kryminalni z Legionowa zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o napad na stację paliw. Sprawca grożąc nożem jednej z pracownic, z półki zabrał 10 opakowań czekoladek. Mieszkaniec powiatu legionowskiego usłyszał zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu napastnika. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie w warunkach recydywy.

Reklama

Jak czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, do zdarzenie doszło w sobotnią noc (5.12). Na jedną ze stacji paliw w Legionowie przyszedł mężczyzna. Na początku wydawało się, że chce zrobić zakupy. Jednak po chwili, jedna z pracownic zauważyła jak zabiera on z półki opakowania czekoladek i chowa pod kurtkę. Kiedy złodziej próbował opuścić budynek stacji, pracownice stanęły w drzwiach uniemożliwiając mu wyjście. Wtedy mężczyzna wyjął nóż, zaczął nim wymachiwać i grozić pozbawieniem życia jednej z kobiet. Wystraszone pracownice odsunęły się od drzwi i napastnik opuścił stację.

Sprawą rozboju natychmiast zajęli się legionowscy kryminalni. Policjanci bardzo dokładnie sprawdzali każdą informację, jaka mogła pomóc w ustaleniu sprawcy. Po dokładnym rozpytaniu osób, które mogły cokolwiek wnieść do sprawy i analizie zebranych materiałów, funkcjonariusze wytypowali krąg osób podejrzewanych o dokonanie tego rozboju.

Podkom. Justyna Stopińska, rzecznik prasowa KPP Legionowo informuje, że dzięki pracy operacyjnej, funkcjonariusze dotarli do sprawcy rozboju. 37-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zebrany przez dochodzeniowców materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie mężczyźnie zarzutu rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w warunkach recydywy, gdyż wcześniej był on już karany za podobne przestępstwo. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legionowie sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close