ReklamaKomunikacjaLegionowskiListy do redakcjiWiadomości

Legionowo: Gołębie kupy już nie straszne?

Reklama

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamontowała na krawędziach legionowskiego wiaduktu elementy uniemożliwiające przesiadywanie tam gołębi i innych ptaków. Było to konieczne, bo mieszkańcy skarżyli się na uciążliwe gołębie kupy, które niczym dywan zaścieliły chodnik przy ul. Handlowej – znajdujący się pod wiaduktem.

Reklama

„A propos tego nieszczęsnego wiaduktu: może należałoby zwrócić uwagę GDDiKA na to, co dzieje się pod nim? Dokładnie chodzi mi o gołębie zamieszkujące jego konstrukcję nad ulicą Handlową. Przez ten “gołębnik” przejście pod wiaduktem jest naprawdę nieprzyjemne – chodnik pokrywa gruba warstwa guana. Po którym chcąc nie chcąc chodzą ludzie. Często leżą na nim martwe ptaki, skorupki jajek. Smród jest okropny, szczególnie kiedy jest ciepło. Nie wspominając już o ryzyku “oberwania” gołębia kupą. Muszę co najmniej dwa razy dziennie przejść pod wiaduktem i za każdym mam obawę, że zostanę pobrudzona przez ptaki. Zdarzało się, że ktoś rozsypał przy ścianie wiaduktu ziarno, co powodowało jeszcze większy syf na chodniku – pisała do redakcji Legio24.pl czytelniczka, Pani Iza.

Na szczęście, dzięki inwestycji przeprowadzonej przez GDDKiA problem jest już mniejszy. O tym, że sprawa przesiadujących pod wiaduktem ptaków była mocno kłopotliwa można się przekonać, oglądając zdjęcia. W miejscach, gdzie zabezpieczeń nie ma na części chodnika zalega sporo nieczystości.

Gołębie przesiadujące pod wiaduktem są utrapieniem mieszkańców Legionowa. Fot. Legio24

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

5 razy komentowano

  1. Żeby to w 50 tysięcznym mieście przez tyle miesięcy nie można było takiego “gównianego” problemu rozwiązać raz a dobrze to świadczy tylko o rządach jakie w tym Mieście są sprawowane.

  2. Wystarczy podwiesić pod wiaduktem siatkę i problem załatwiony.

  3. Byłem tam dzisiaj – gołębie przesiadły się na elementy metalowe wiaduktu i zamiast sra… robić kupy wzdłuż – robią to teraz w poprzek chodnika i jezdni. Dziś około godziny 18.00 widziałem tam setkę gołębi… GDDKiA wyraźnie “przeinwestowało” 😀

  4. Brawo za interwencję i chęci polepszenia komfortu pieszych “wycieczek” wszystkim, którzy pokonują trasę pod wiaduktem. Umieszczenie tych elementów tylko na krawędziach polepszyło baaaardzo sytuację, ale gołębie i tak przesiadują zaraz za krawędzią gdzie już nic nie jest im straszne i kupy nadal lądują na chodniku…:/ Ptaszki każdego dnia stają się coraz śmielsze i jak początkowo całkowicie zmieniły miejsce spotkań,tak obserwuję, że z każdym dniem powraca ich coraz więcej….
    Może warto powiedzieć B, kiedy już rozpoczęło się alfabet?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close