Reklama

Legio EduLegionowski

Legionowo: Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi ma już prawie rok

Reklama

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. 10 miesięcy temu – we wrześniu 2014 r. swoją działalność w Legionowie rozpoczynało Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi.  Jak minął ten pierwszy rok funkcjonowania szkoły? Na pewno obfitował w szereg ciekawych przedsięwzięć.

Reklama

Uczniowie uczestniczyli m.in. w takich projektach jak: “Czytanie nie boli”, “Bezpieczny gimnazjalista na drodze”, debata w ramach projektu “Zwolnieni z Teorii”, spotykali się z ciekawymi ludźmi (m.in. Tomaszem Jakubcem i siatkarkami SK Bank Legionovia), brali udział w nietypowych lekcjach (lekcja historii z p. Piotrem Kaliszewskim, absolwentem Wydziału Historii UW i członkiem grupy rekonstruktorskiej).

Mało tego – bywały chwile, kiedy uczniowie Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi przejmowali władzę w mieście. Z okazji Dnia Dziecka jeden z gimnazjalistów sprawował funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie. Uczniowie Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi brali też udział w wielu konkursach o zasięgu zarówno lokalnym, jak i ogólnopolskim i odnosili w nich sukcesy. Maja Cross w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX w nagrodę wygrała obóz językowy. Natomiast w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym Albus 2015 dwójka gimnazjalistów uzyskała tytuł laureata – Stanisław Chwin zajął V miejsce w Polsce, a Joanna Mioduszewska IX miejsce w Polsce. W organizowanym przez legionowski MOK i Fundację “Promień Słońca” Konkursie Literackim “Jesteśmy razem” (konkurs organizowany w ramach IV Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych) nagrodzonych i wyróżnionych zostało aż siedmiu gimnazjalistów.

W zorganizowanej niedawno Grze Terenowej “Legionowskie klimaty” drużynowo przedstawiciele szkoły zajęli III miejsce. Nie brakuje tutaj także talentów muzycznych. Reprezentantka gimnazjum Justyna Frydrych zakwalifikowała się do finału IX Festiwalu Śpiewających Szkół. Całkiem niedawno odbył się także Piknik Sportowy, a najbliższy czas uczniowie klas dwujęzycznych spędzą na obozie językowym. Jak widać, w czasie mijającego roku szkolnego młodzież mogła rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Trwa rekrutacja

Obecnie trwa rekrutacja do klas I Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi. Do klas dwujęzycznych dokumenty złożyło 138 osób, do klasy ogólnej – 38 osób. 13 maja odbył się test predyspozycji językowych, który pozytywnie przeszło 114 osób – będą one uczestniczyć w kolejnych etapach rekrutacji. Chętnych do podjęcia nauki w klasach dwujęzycznych (po przeprowadzeniu testu predyspozycji językowych) jest 114, a do klasy ogólnej 60 osób. Od września mają być utworzone dwie klasy dwujęzyczne i jedna ogólna ( każda ma liczyć po 30 uczniów). Dalsza rekrutacja rozpocznie się 26.06.2015 r., a listy przyjętych będą ogłoszone 03.07.2015 r.

/Renata Kamińska, red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close