Legionowo: Giełda szkół ponadgimnazjalnych

Fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

We wtorek (31.03) w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie odbyła się coroczna giełda szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu legionowskiego. Uczniowie III klas gimnazjum oraz ich rodzice mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną lokalnych placówek oświatowych.


Swoją ofertę na rok szkolny 2015/2016 zaprezentowało 7 placówek edukacyjnych z terenu powiatu legionowskiego. Ponadto uczniowie mogli skorzystać z pomocy pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Powiatowego Urzędu Pracy i Referatu Edukacji Starostwa Powiatowego w Legionowie. Wiele szkół gimnazjalnych zapewniło swoim uczniom możliwość dojazdu na imprezę autokarem, a  w giełdzie w sumie udział wzięło ponad kilkaset osób.

Gimnazjaliści mieli okazję porozmawiania z nauczycielami i uczniami szkół prezentujących swoją ofertę. Pytali przede wszystkim o osiągnięcia placówek i ich plany na przyszłość. Interesowali się również zapleczem technicznym, jakim dysponują szkoły – wyposażeniem pracowni, sprzętem elektronicznym i formami zajęć dodatkowych. Poznawali szczegółowe kryteria naboru.

Giełda szkół ponadgimnazjalnych jest organizowana od kilku lat przez Starostwo Powiatowe w Legionowie. Stanowi dla uczniów ostatnich klas gimnazjów idealną platformę wymiany wiedzy na temat lokalnego systemu edukacji oraz doświadczeń, podczas rozmów ze starszymi kolegami.

/red/

1 raz komentowano artykuł "Legionowo: Giełda szkół ponadgimnazjalnych"

  1. szkoda, że gimnazjaliści więcej wiedzieli na temat imprezy “szkolnej” w Warszawie a nie w Legionowie….

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *