Reklama

Po godzinach

Legionowo: Giełda staroci bardzo popularna

Reklama

Od października 2011 roku w Legionowie działa kiermasz rzeczy zbędnych. Od kilku lat cieszy się on dużą popularnością. 

Reklama

W każdą pierwszą niedziele miesiąca na targowisku miejskim jest zorganizowana wyprzedaż rzeczy będących własnością osób prywatnych. Każdy z mieszkańców, który ma w domu niepotrzebne przedmioty, może skorzystać z możliwości by się ich pozbyć. Rzeczy te można sprzedać bez dodatkowych opłat. Z tej możliwości korzystają matki, które chcą tanio kupić ciuszki, zabawki czy wózki dla dzieci lub pasjonaci starych zegarów, lamp, rzeźb czy też aparatów fotograficznych.

Targ trwa zwykle od godziny 9.00 do 14.00.

Przypominamy regulamin targowiska:

REGULAMIN

I. Czas trwania Kiermaszu

1.Sprzedaż bądź wymiana rzeczy używanych i niepotrzebnych przez osoby prywatne w trakcie Kiermaszu organizowanego przez Urząd Miasta Legionowo przy ul. Jana III Sobieskiego (przy myjni samochodowej) odbywać się będzie w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w godzinach 9.00 -14.00.

II. Organizacja stoisk, warunki uczestnictwa

2.Warunkiem zostania Wystawcą na Kiermaszu jest:
a)zapoznanie się z regulaminem Kiermaszu i jego przestrzeganie

3.Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

4.W Kiermaszu nie mogą brać udziału firmy i osoby prowadzące działalność gospodarczą w tym zakresie. Celem targu jest umożliwienie sprzedaży lub wymiany przez osoby prywatne rzeczy używanych bądź niepotrzebnych. W przypadku złamania niniejszego postanowienia Wystawca zostanie wyproszony z Kiermaszu i zobligowany do zapłacenia opłaty targowej.

5.Przedmiotem wymiany lub sprzedaży nie mogą być towary nielegalne, niebezpieczne, o nieprzyjemnym zapachu, niedopuszczone do handlu i ekspozycji na podstawie przepisów prawa, żywe zwierzęta oraz artykuły spożywcze.

6.Wystawca we własnym zakresie przygotowuje miejsce ekspozycji sprzedawanych rzeczy (np. stolik, koc, namiot itp.) o powierzchni nie większej niż 8 m2.

7.Organizator ma prawo do wyłączenia ze stoiska artykułu, który według niego jest niezgodny z charakterem Kiermaszu.

8.Uczestnik Kiermaszu zobowiązany jest do przestrzegania porządku, w szczególności do zabrania ze sobą wszystkich przedmiotów nie sprzedanych/wymienionych podczas kiermaszu i uprzątnięcia terenu który wykorzystywał.

III. Ubezpieczenia i opłaty dot. transakcji

9.Organizator nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia wystawianych przedmiotów przed, po i w trakcie trwania Kiermaszu.

10.Organizator nie odpowiada za szkody spowodowane kradzieżą, wandalizmem i innymi zdarzeniami losowymi.

11.Wszelkie zobowiązania za transakcje zawierane na kwotę wyższą niż zwolniona od podatku, ponoszą strony umowy cywilno-prawnej, jaką jest kupno i sprzedaż.

IV. Postanowienia końcowe

12.Ilość miejsc ekspozycyjnych jest ograniczona.

13.W przypadku nie stosowania się Wystawcy do postanowień regulaminu, organizator może zdecydować o jego wykluczeniu z Kiermaszu.

14.Egzekwowanie w/w. Regulaminu powierza się zarządcy targowiska, jak również Straży Miejskiej w Legionowie.

/iw/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close