Reklama
Dobrze Wiedzieć!

Legionowo: Gdzie po nocną pomoc lekarską?

Za Urzędem Miasta Legionowo przypominamy, że świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej są udzielane w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej “Legionowo” przy ul. Sowińskiego 4. Szczegółowych informacji na temat zakresu tych usług medycznych można zasięgnąć pod numerem telefonu 22 767 0 767.

Reklama
fot. sxc.hu

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach od 8.00 do 8.00 dnia następnego.

Świadczenia nocnej i świątecznej opieki lekarskiej są bezpłatne ( dla osób ubezpieczonych) i udzielane bez skierowania w przypadku nagłego zachorowania lub pogorszenia się stanu zdrowia w chorobach przewlekłych.

Dyżurujący w przychodni lekarze ( internista i pediatra) oraz 3 pielęgniarki udzielają porad: w warunkach ambulatoryjnych, w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych) oraz telefonicznie.

W dni ustawowo wolne od pracy, po godzinie 18.00 pacjentom przysługują także zabiegi pielęgniarskie w ramach porady udzielonej przez lekarza dyżurującego w POZ oraz zabiegi wynikające z ciągłości leczenia. Zabiegi te mogą być wykonywane przez pielęgniarkę w gabinecie zabiegowym lub w domu pacjenta.

Ratownictwo medyczne na terenie Miasta Legionowo od 1 Lipca 2012 r.

  • obowiązuje tylko jeden numer do ratownictwa medycznego: tel. 999

Zawsze, kiedy wydaje nam się, że nasze lub czyjeś życie jest zagrożone, należy bezwzględnie telefonować pod numer alarmowy ratownictwa medycznego.

Karetka wyposażona w specjalistyczny sprzęt ma fachowy zespół ratowniczy, który szybko dojedzie pod wskazany adres. Przyjmujący zgłoszenie dyspozytor potrafi ocenić czy stan zdrowia pacjenta wymaga wysłania karetki, czy też odesłania do nocnej opieki wyjazdowej lub ambulatoryjnej.

/UM Legionowo/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. Proponuję ten artykuł wydrukować w formacie A3 i powiesić przed oczami lekarzom i pielęgniarkom pełniącym dyżur w ramach nocnej i świątecznej opieki lekarskiej. Mają dziwny zwyczaj interpretowania obowiązujących przepisów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button