Legionowo: Kto finansował kampanię wyborczą Smogorzewskiego i jego ugrupowania? Nazwiska i kwoty

Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski. Fot. arch. Legio24.pl

 

W listopadzie minęły dokładnie dwa lata od ostatnich wyborów samorządowych, które w Legionowie bezapelacyjnie wygrało ugrupowanie kojarzone z prezydentem Romanem Smogorzewskim. Kluczem do tego sukcesu była niewątpliwie przeprowadzona z rozmachem kampania wyborcza. Trzeba dodać – kampania bardzo kosztowna jak na lokalne warunki. Portal Legio24.pl dotarł do sprawozdania finansowego Komitetu Wyborczego Wyborców Prezydenta Romana Smogorzewskiego, gdzie czarno na białym widać kto i ile do kampanii dołożył.

Do nazwisk znajdujących się na liście darczyńców KWW Prezydenta Romana Smogorzewskiego jeszcze wrócimy. Na początek trochę ogólnych informacji. Cała kampania wyborcza ekipy obecnego prezydenta miasta kosztowała, według danych podanych w sprawozdaniu finansowym niespełna 41 tys. złotych. Tyle też wyniosły mniej więcej jej wydatki. Różnica to zaledwie około 400 złotych. Naturalnie najwięcej zapłacono za reklamę, druk i przygotowanie plakatów i inne działania promocyjne, w sumie 34 500 złotych. Wynagrodzenia pracowników sztabu wyborczego pochłonęły 2 100 złotych, a koszty administracyjne 290 złotych. W sprawozdaniu pojawiła się także kwota 4 035 złotych – to tak zwane wydatki pozostałe, bez opisu.

Kto dołożył się do kampanii KWW Prezydenta Smogorzewskiego?

Naturalnie, nieodzownym elementem sprawozdania finansowego każdego komitetu wyborczego jest lista darczyńców. Zawiera ona ich imiona, nazwiska i dokładne kwoty darowizny. Ponieważ dane te są w świetle prawa jawne, postanowiliśmy je opublikować.

Lista darczyńców, którzy zdecydowali wpłacić pieniądze na kampanię obecnego układu rządzącego miastem w zasadzie nie dziwi. Dziwić mogą jednak kwoty. Oto najciekawsze, naszym zdaniem przykłady:

 • Anna Łaniewska, radna i pracownica KZB Legionowo – 2800 zł,
 • Adam Aksamit, radny, z zawodu aktor – 950 zł,
 • Przemysław Cichocki, radny, działacz PSL – 1920,39 zł,
 • Agnieszka Borkowska, radna, pracownica SMLW – 1164,20 zł,
 • Andrzej Piętka, radny, współwłaściciel DH „Maxim” – 5400 zł,
 • Marta Bogucka – Frańczak, radna, córka prezes KZB Legionowo – 1540 zł,
 • Marcin Smogorzewski, radny, brat prezydenta miasta – 1082 zł,
 • Agata Zaklika, radna – 2523 zł,
 • Roman Smogorzewski, prezydent miasta – 5000 zł,
 • Lucjan Chrzanowski, były zastępca prezydenta miasta – 6000 zł.

Szczegółową listę znajdą Państwo w załącznikach poniżej.

Pełnomocnikiem finansowym KWW Prezydenta Romana Smogorzewskiego była w 2014 roku ówczesna pracownica UM Legionowo, Magdalena Górska.

Sprawozdanie finansowe KWW Prezydenta Romana Smogorzewskiego zostało przyjęte przez Komisarza Wyborczego w Warszawie bez zastrzeżeń.

Sprawozdanie Komitetu Wyborczego Wyborców Prezydenta Romana Smogorzewskiego – Wybory Samorządowe 2014

Lista osób, które dokonały wpłat na kampanię wyborczą Smogorzewskiego

Sprawozdanie wraz z listą osób finansujących kampanię wyborczą Prezydenta Legionowa w pliku PDF dostępne jest tutaj.

/red/

11 razy komentowano artykuł "Legionowo: Kto finansował kampanię wyborczą Smogorzewskiego i jego ugrupowania? Nazwiska i kwoty"

 1. Ha ha ha
  przecież Cichocki i inni wpłacający to kandydaci na radnych z tego komitetu. Czyli żeby prowadzić kampanię musieli wpłacić kasę na komitet. Nic nadzwyczajnego

 2. A napiszecie, kto finansował kontrkandydata?

 3. A kto miał wpłacać? Błaszczak?

 4. Jest Cichocki 😉 dobre dobre. Czekamy na prokuratora. Oj bedzie głośno 😉

 5. Co to są koszty pozostałe? Tutaj to 10% całości wydatków. Materiały biurowe raczej tyle nie kosztują, prędzej kilka paczek 0,75, kraty browara, tudzież inne.

 6. Pożyczył od Romana. W końcu ten ma 7 baniek, więc 950zł to dla niego jak splunąć.

 7. To bzdura Niby skąd Aksamit miał 950 zł

 8. Dociekliwy | 13/12/2016, godz. 21:18 |

  A to nie są przypadkiem osoby startujące na radnych miejskch z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Prezydenta Romana Smogorzewskiego. A wpłaty były przeznaczone na sfinansowanie kampanii konkretnego kandydata?

 9. Chrzanowski i Piętka muszą ciągnąć z tego niezłe profity. Ciekawe że Zadrożnego nie ma na tej liście. Sknera? Czy ma na Romana takie haki, że płacić nie musi?

 10. Sami swoi ehheheeh

 11. Układ zamknięty. Widać że poza samą kliką nikt tego człowieka nie chce finansować.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *