Reklama

Legio EduNajważniejszeWiadomości

Legionowo: Filia Żłobka Miejskiego na „Kozłówce” już otwarta (galeria)

Reklama

W piątek (28.08) punktualnie o godz. 10:00 odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia filii Żłobka Miejskiego w Legionowie. Nowa placówka znajduje się na legionowskim osiedlu Kozłówka i jest w niej miejsce dla 64 maluchów.

Reklama

Filia żłobka została utworzona na parterze nowego budynku komunalnego przy ul. POW. Ma powierzchnię 500 m2. Znajdują się w niej 33 pomieszczenia, w tym 2 sale dla dzieci z zapleczem wypoczynkowym, gabinet dyrektora, sekretariat, gabinet pedagoga, gabinet pielęgniarki, pomieszczenia socjalne, część kuchenna, pomieszczenie gospodarcze dla kuchni, przebieralnia oraz specjalny przedsionek dla dostaw. Całość jest urządzona nie tylko nowocześnie, ale także z zachowaniem najwyższych zasad estetycznych. W tym „kolorowym świecie” z pewnością każdy maluch będzie się czuł wyśmienicie.

Znajdująca się na „Kozłówce” filia Miejskiego Żłobka może przyjąć 64 maluchów. Swoją regularną pracę rozpocznie już w najbliższy wtorek (2.09).

Budowa filii pochłonęła 2 450 000 złotych, z czego 1 600 000 zł pochodziło z rządowego dofinansowania w ramach programu „Maluch+”.

Uroczystość oficjalnego otwarcia zgromadziła wielu gości, głównie samorządowców. Obecny był między innymi starosta legionowski Sylwester Sokolnicki, zastępca prezydenta Legionowa Piotr Zadrożny, prezes KZB Irena Bogucka, Komendant Powiatowy Policji w Legionowie mł. insp. Anna Jędrzejeska – Szpak, a także radni miejscy, dyrektorzy miejskich placówek oświatowych oraz przedstawiciele rodziców.

Zobacz galerię zdjęć:

Filia Miejskiego Żłobka na “Kozłówce” już otwarta, fot. Legio24.pl

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button