Legionowo: Przed feriami w ratuszu odbędzie się Szkolny Przegląd Filmów Dokumentalnych

Od 3 do 10 lutego, w sali widowiskowej ratusza odbędzie się Szkolny Przegląd Filmów Dokumentalnych. To nowy projekt organizowany przez Fundację 4YOUth, Against Gravity, Powiatową Instytucję Kultury w Legionowie oraz Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie, w ramach którego uczniowie szkół z powiatów legionowskiego i nowodworskiego będą mogli zobaczyć cztery znakomite obrazy dokumentalne poruszające tak ważne tematy jak ekologia, czy polityka. Zapisy na pokazy przyjmowane są tylko do końca miesiąca.

W ramach Przeglądu zaprezentowane zostaną cztery wartościowe i poruszające filmy dokumentalne o tematyce społecznej i przyrodniczej, których dystrybutorem jest firma Against Gravity ‒ Był sobie las (reż. Luc Jacquet, Francja, 2013, 78 min.), Yes-Meni naprawiają świat (reż. Andy Bichlbaum, Mike Bonanno, Francja, USA, Wielka Brytania, 2009, 90 min.), Wiek głupoty (reż. Markus Imhoof, Austria, Niemcy, Szwajcaria, 2012, 90 min.) oraz Jak założyć własne państwo (reż. Jody Shapiro, Australia, Kanada, USA, Wielka Brytania, Włochy, 2010, 72 min.). Poszczególne seanse adresowane są do uczniów z poszczególnych rodzajów szkół (podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) z terenu powiatów legionowskiego i nowodworskiego.

Po każdym pokazie odbędzie się spotkanie z udziałem eksperta, który przeprowadzi z uczestnikami interesującą dyskusję na temat związany z obejrzanym filmem. W roli ekspertów wystąpią doświadczeni działacze warszawskich i podwarszawskich organizacji pozarządowych. – Jeśli pokazy będą cieszyć się wystarczającą frekwencją, wszystkich opiekunów grup szkolnych oraz innych zainteresowanych nauczycieli zaprosimy na bezpłatne, dwugodzinne warsztaty z edukacji filmowej, które poprowadzi p. Anna Klimowicz ‒ edukatorka MEN, autorka popularnego podręcznika do nauki języka polskiego pt. „Teraz polski!” (wyd. Nowa Era). Uczestnicy warsztatów otrzymają zaświadczenie o ukończeniu formy doskonalenia zawodowego – zapowiadają organizatorzy przeglądu.

Koszt biletu na jeden seans wynosi 10 zł. Opiekunowie grup szkolnych otrzymują wstęp wolny. Przychody ze sprzedaży biletów zostaną w całości przeznaczone na zakup licencji filmów oraz pokrycie kosztów organizacji i promocji wydarzenia. Zapisy grup szkolnych oraz wszystkich chętnych przyjmowane są do 31 stycznia 2017 r. pod adresem e-mail [email protected] lub telefonicznie pod numerem 601 771 044.

Portal Legio24.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Przed feriami w ratuszu odbędzie się Szkolny Przegląd Filmów Dokumentalnych"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *