Reklama
KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Legionowo: Więcej przeprawy przez tory. Konsultacje przełożone na połowę czerwca

Urząd Miasta Legionowo przełożył na 14 czerwca konsultacje społeczne dotyczące budowy dwóch przepraw przez tory kolejowe. Pierwsza z nich połączyłaby ulice Kościuszki z Kolejową i Gawryszewskiego, druga ulice Plantową z Kwiatową. Z komunikatu przesłanego do naszej redakcji przez rzeczniczkę ratusza wynika, że zmiana pierwotnego terminu konsultacji nastąpiła z powodu próśb mieszkańców.

Reklama

Nowy termin konsultacji społecznych to czwartek (14 czerwca) godz. 18:00. Miejsce: Centrum Komunikacyjne, ul. Kościuszki 8A, II piętro.

Co będą konsultować?

Konsultacje społeczne zakładają przedstawienie mieszkańcom projektów dwóch nowych przepraw przez tory kolejowe. Jedna z nich ułatwi ruch samochodowy i pieszy w okolicach ulic Kwiatowej i Polnej, druga natomiast dojazd na III Parcelę.

Kwiatowa – Polna

W tym miejscu ratusz zakłada budowę wiaduktu łączącego ulice Plantową z Kwiatową (poprzez przedłużenie ul. Przemysłowej) wraz z nowym przejazdem oraz budowę kładki dla pieszych w miejscu obecnego przejazdu kolejowego.

Z planem sytuacyjnym można zapoznać się TUTAJ.

Kościuszki – Kolejowa – Gawryszewskiego

Dojazd na III Parcelę ma ułatwić druga z inwestycji. Urząd Miasta Legionowo planuje budowę nowej drogi wraz z wiaduktami nad torami kolejowymi linii nr 10 i 9. Przeprawa przez tory ma znajdować się blisko dzisiejszego przejścia dla pieszych w okolicy os. Kozłówka i połączyć ulicę Kościuszki z Kolejową i Gawryszewskiego. Po stronie III Parceli, na skrzyżowaniu nowej drogi z ulicami Kolejową i Gawryszewskiego ma powstać rondo.

Z planem sytuacyjnym można zapoznać się TUTAJ.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button