Legionowo: Dwa srebrne medale dla zawodnika "UKS Delfin"

12:39, 01.04.2014 Aktualizacja: 12:42, 01.04.2014

Legionowianin Dawid Szulich zdobył dwa srebrne medale w Otwartych Mistrzostwach Danii w pływaniu. Kolejnym sprawdzianem dla zawodnika UKS "Delfin" będą zawody z cyklu Grand Prix-Puchar Polski w Opolu, które odbędą się 3 i 4 maja.

Pierwszego dnia zawodów Dawid Szulich wystartował na dystansie 50 metrów stylem klasycznym. Legionowianin zwyciężył w półfinałach, uzyskując czas 28,41 sekundy. W wyścigu finałowym Dawid uległ jedynie Brazylijczykowi i zajął ostatecznie drugie miejsce. Drugiego dnia zawodów Szulichowi nie udało się niestety zakwalifikować do finału A (tylko dwóch zawodników bez duńskiego obywatelstwa mogło rywalizować o medale). Za to w finale B Dawid Szulich uzyskał bardzo dobry czas 1:02,82. Ostatniego dnia zawodów Szulich wszedł do finału z bardzo dobrym czasem - 2:17,90. O złoty medal legionowianin walczył z rekordzistą Danii. Niestety tym razem Dawid, pomimo świetnego finiszu, musiał uznać wyższość Duńczyka. Ostatecznie nasz reprezentant uzyskał czas 2:16,50 zdobywając tym samym drugi srebrny medal. Rozegrane zawody były dla Duńczyków kwalifikacjami na Mistrzostwa Europy w Berlinie, a dla naszych reprezentantów kolejnym startem kontrolnym. Polskie kwalifikacje na ME dopiero w czerwcu. /wł/