Reklama

LegionowskiWiadomości

Legionowo: Drastyczna podwyżka opłat za wywóz śmieci

Reklama

Od 1 października w Legionowie obowiązywać będzie nowy cennik opłat za wywóz śmieci. Nowe ceny mogą przyprawić o ból głowy. Opłata za jedną osobę może wynieść nawet 56 złotych miesięcznie.

Reklama

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta (28.08) radni przegłosowali uchwałę podnoszącą opłaty za wywóz śmieci. Od 1 października opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Legionowie wyniesie 28 zł od osoby za odpady segregowane i 56 zł za niesegregowane. Za uchwałą głosowało 13 radnych, 7 było przeciw – informuje w komunikacie Urząd Miasta Legionowo.

– Staraliśmy się uniknąć podwyżki tak długo jak było to możliwe, lecz umowa z dotychczasowym operatorem wygasa we wrześniu. W wyniku przeprowadzonego przetargu wybraliśmy najtańszą ofertę, która jednak jest znacząco droższa niż dotychczasowa – mówi prezydent Roman Smogorzewski.

Urzędnicy zapowiedzieli jednak, że miasto postara się znaleźć rozwiązania umożliwiające obniżenie kosztów ponoszonych przez mieszkańców.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

4 razy komentowano

  1. Należałoby sprawdzić w jaki sposób utylizowane są odpady sprowadzane w tysiącach ton z zagranicy. Nie chcę krakać ale podejrzewam że większość tych odpadów jest “utylizowana” przez Januszy biznesu, czyli mówiąc krótko składowana na jakimś dzikim wysypisku i zakopywana. Jeżeli Janusz miałby płacić za każdą tonę na wysypisku to by nie zarobił

  2. Tyle że nie zarobisz bo z roku na rok drożeją opłaty za składowanie śmieci. W 2014 za tonę składowanych odpadów zapłaciłbyś 74 zł w 2020 zapłacisz już 270. To stąd w większości bierze się wzrost cen

  3. W Otwocku koszt za segregowane 31,50 zł, za niesegregowane 63 zł. Miasto ma 40 tys. mieszkańców. Śmiecie odbierane są co 2 tygodnie. Po odliczenie kosztów w firmie zbierającej odpady, zostaje góra szmalu. Chyba wezmę w leasing parę śmieciarek i na Wyspach Honolulu będę po roku leżał, a kasa sama się będzie trzepała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close