Reklama

LegionowskiWiadomości

Legionowo: Dofinansowanie na wymianę pieców. Jak je otrzymać?

Reklama

Gmina Miejska Legionowo rozpoczęła przyznawanie dotacji na wymianę pieca węglowego na bardziej ekologiczny. Ratusz dofinansuje więc zakup między innymi pomp ciepła oraz pieców gazowych lub olejowych. Wnioski o przyznanie jednorazowej pomocy finansowej można składać od czwartku (19.11).

Reklama

Osoba, która chce otrzymać dofinansowanie musi pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach: montowana częściowo za pieniądze ratusza instalacja musi być fabrycznie nowa i posiadać dwuletnią gwarancję, a stary piec na paliwo węglowe musi zostać zdemontowany na stałe – w taki sposób, aby korzystanie z niego było niemożliwe. Poza tym wnioskodawcy, którym udzielono dotacji celowej, zobowiązani są do utrzymania efektu ekologicznego inwestycji, czyli użytkowania nowego źródła ciepła, przez okres co najmniej 5 lat od daty złożenia wniosku o wypłatę dotacji. Należy także pamiętać, aby nie rozpoczynać modernizacji swojej przydomowej kotłowni przed otrzymaniem dofinansowania.

Osoby, które chcą otrzymać dodatkowe pieniądze na przyłączenie do instalacji gazowej są zobowiązane do wymiany obecnego pieca na ten obsługujący paliwo gazowe.

Ile można dostać?

8 tys. złotych mogą otrzymać osoby, które będą chciały piec węglowy wymienić na gazowy lub olejowy. Jeśli w domu nie ma przyłącza gazowego to dofinansowanie obejmie także podłączenie do sieci. W takim przypadku można uzyskać dodatkowo nawet 2376 złotych.

Osoby, które będą chciały piec wymienić na pompę ciepła będą mogły na ten cel uzyskać dofinansowanie w kwocie do 16 tys. złotych.

Gdzie można uzyskać dodatkowe informacje?

Przydziałem dotacji zajmuje się Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Legionowo. Dodatkowe informacje na temat dofinansowania można uzyskać telefonicznie pod numerami (022) 766 40 66, 766 40 65 oraz mailowo: [email protected]

Dokumenty:

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close