Legionowo: Dni otwarte w Konopnickiej. Zapraszają do klas dwujęzycznych

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Legionowie, fot. Legio24

Powiatowy Zespół Szkół Ogólnokształcących w Legionowie, w którym mieści się dwujęzyczne gimnazjum oraz Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej zaprasza kandydatów na spotkania informacyjne, podczas których będzie można zasięgnąć informacji dotyczących rekrutacji oraz oferty edukacyjnej placówki.

Pierwsze spotkanie, dla kandydatów do dwujęzycznego liceum odbędzie się w piątek (4.03) o godz. 18:00. Podczas jego trwania kandydaci będą mogli zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną szkoły (proponowane profile klas), dotychczasowymi działaniami podejmowanymi przez uczniów liceum (działalność naukowa, artystyczna, akcje charytatywne), bazą lokalową i zapleczem sprzętowym umożliwiającym zdobywanie wiedzy w interesujący sposób.

Spotkanie informacyjne dla kandydatów do gimnazjum z klasami dwujęzycznymi odbędzie się natomiast tydzień później – 11 marca – także o godz. 18:00. Podobnie jak w przypadku klas licealnych także i tutaj kandydaci będą mogli poznać zasady rekrutacji i ofertę edukacyjną. Nauczyciele i dyrekcja odpowiedzą również na każde pytanie dotyczące szkoły. – Podsumowanie I semestru w gimnazjum pokazało, że jest to szkoła umożliwiająca uczniom wszechstronny rozwój. Tylko w pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego uczniowie Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi odnieśli wiele sukcesów w Konkursach i Olimpiadach o zasięgu ogólnopolskim, 12 osobom udało się w tych konkursach uzyskać tytuł laureata – możemy przeczytać w komunikacie przesłanym przez szkołę.

Spotkania odbędą się w gmachu Zespołu Szkół przy ul. Piłsudskiego 26.

/red/

1 raz komentowano artykuł "Legionowo: Dni otwarte w Konopnickiej. Zapraszają do klas dwujęzycznych"

  1. Fajnie, że dwujęzyczne, ale dlaczego ogólnokształcące a nie techniczne?
    Dużo lepiej do przyszłości przygotowują techniczne uczelnie niż ogólniaki. Wyższość ogólniaków nad uczelniami technicznymi to przeżytek.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *