Reklama
Legionowski

Legionowo: Dewastują OPS

Reklama

Stary budynek przy ulicy 3 Maja wykorzystywany jest od wielu lat przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej. Legionowscy radni zwracają uwagę, że służy również jako miejska toaleta i wymaga remontu. 

Reklama

Fot. Legio24Fot. Legio24

Budynek OPS ulega ciągłej dewastacji. Mszczą się na nim okoliczni wandale, malując zewnętrzne ściany. Złuszczona farba, graffiti i dziwne rysunki oraz napisy, to nie jedyny problem. Nocami służy za miejską toaletę. Amatorzy zakrapianych imprez, załatwiają wokół budynku potrzeby fizjologiczne.

Radny Artur Żuchowski zwraca uwagę, że konieczne jest rozebranie murku okalającego budynek, zniszczonego przez przesiadujące tam nocą osoby. Sugeruje, że wokół OPS-u powinno powstać ogrodzenie.

Jak zapewnia dyrektor Działu Techniczno – Eksploatacyjnego KZB Legionowo Irena Bogucka, do końca 2014 roku zostanie prawdopodobnie odnowiona tylko elewacja budynku. Według legionowskich radnych, to nie wystarczy. Konieczna jest również przebudowa klatki schodowej, by mogły z niej korzystać bez problemów osoby niepełnosprawne oraz  matki z wózkami. Na to jednak brakuje środków finansowych, bowiem w pierwszej kolejności były wykonywane remonty w przedszkolach i szkołach. Zastępca Prezydenta Legionowa Piotr Zadrożny uzależnia przeprowadzenie modernizacji od pozyskania dotacji i wspomina, że szansa na dodatkowe fundusze ze środków zewnętrznych może pojawić się dopiero w przyszłym roku.

/iw/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. Niech odnawiają Ci którzy z niego korzystają, po kase stoją kolejki, dać pędzel w łape i niech malują i remontują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button