Legionowo: Czytanie baśni w MOK-u na Targowej

Ilustracje w książce łączą realistyczny komiks i mangę, fot. MOK Legionowo

W piątek (6.03) o godz. 18:00 w filii Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie, przy ul. Targowej odbędzie się promocja książki „Za tęczową górą, za perłową rzeką. Bajki naszych dziadków”. Podczas prezentacji będzie można posłuchać fragmentów baśni.

Autorką książki jest Kasia Kida Kasjanowicz, absolwentka Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, dziennikarka, fotografka, rysowniczka i blogerka.

Jej pierwsza książka „Za tęczową górą, za perłową rzeką. Bajki naszych dziadków” to zbiór baśni polskich i europejskich. Pierwowzór został wydany niemal 100 lat temu, dlatego teksty wymagały uwspółcześnienia języka. Praca autorki, polegała na możliwie najmniejszej ingerencji w oryginały. Priorytetem było ocalenie atmosfery pierwowzoru, aby książka zachowała także wartość etnograficzną. Zbiór „Za tęczową górą, za perłową rzeką” jest adresowany do Czytelnika w każdym wieku, choć bez wątpienia nie są to bajki przeznaczone dla małych dzieci.

23 - 26 XII 14 092

Ilustracje wykonane przez autorkę, w stylu łączącym realistyczny komiks i mangę, stanowią bardzo mocną stronę tej pięknie wydanej książki. Ich współczesna, atrakcyjna forma to zamierzony pomost pomiędzy minionym, a teraźniejszym. Autorski pomysł sprawia, że ta pozycja, choć czerpie ze znanych wzorców, wyróżnia się na dzisiejszym rynku, swoim wszechstronnym bogactwem.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Czytanie baśni w MOK-u na Targowej"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *