Reklama

LegionowskiWiadomości

Legionowo: Czy ratusz wprowadzi Politykę Zarządzania Konfliktem Interesów? Do urzędu wpłynęła petycja w tej sprawie

Reklama

Do Rady Miasta Legionowo wpłynęła petycja dotycząca wprowadzenia w legionowskim samorządzie tak zwanej Polityki Zarządzania Konfliktem Interesów. Jej autorem jest jedna z lubelskich kancelarii prawnych. Na razie petycja pozostaje nierozpatrzona. Rada ma na to nawet 3 miesiące. Petycja została wniesiona w „interesie publicznym”.

Reklama

W petycji datowanej na dzień 29 lipca jej autor Konrad Cezary Łakomy z Kancelarii Prawnej Casus Noster z Lublina domaga się wprowadzenia w Urzędzie Miasta Legionowo Polityki Zarządzania Konfliktem Interesów, zgodnie z zaleceniami dokumentu „Korupcja polityczna. Wskazówki dla przedstawicieli organów władzy wybieranych w wyborach powszechnych”. Dokument ten został opracowany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Autor petycji domaga się także wyznaczenia w ratuszu osoby odpowiedzialnej za egzekwowanie tej polityki oraz wprowadzenie odpowiednich mechanizmów kontrolnych, przeciwdziałających występowaniu tak zwanej „korupcji politycznej”.

Nowe uregulowania miałyby dotyczyć radnych miejskich i inne osoby, które swój urząd piastują dzięki wygranym wyborom.

Co zawiera publikacja CBA skierowana do władz publicznych?

Obszerna publikacja zawiera całościowe zestawienie wiedzy z zakresu „korupcji politycznej”. Znajdziemy w niej między innymi opis podstawowych czynów korupcyjnych, definicje prawne oraz odpowiednie zalecenia i rady dla przedstawicieli władzy.

Dokument CBA znajdziesz TUTAJ (plik PDF)

Z treścią petycji skierowanej do Urzędu Miasta Legionowo zapoznasz się TUTAJ (Plik PDF)

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close