ReklamaLegionowskiNajważniejszeWiadomości

Legionowo: Czy miasto w końcu przejmie Spektrum Sportu? O tym zdecyduje prezydent

Reklama

Rada Miasta Legionowo zdecydowała, że to prezydent ma podjąć decyzję o tym, czy miasto powinno przejąć znajdujące się na III Parceli Spektrum Sportu. Odpowiednią uchwałę w tej sprawie podjęto w środę (25.09). Uchwała taka była potrzebna, bowiem radni, zgodnie z prawem, nie mają kompetencji do decydowania o potrzebie takiego zakupu. To może wyłącznie prezydent. Jeśli uzna on, że zakup jest potrzebny, sprawa wróci pod obrady. Niewykluczone, że już w październiku.

Reklama

Właściciel Spektrum Sportu już kilkukrotnie zwracał się do Rady Miasta Legionowo z propozycją rozwiązania umowy dzierżawy gruntu, na którym zbudowano obiekt wraz z jego przejęciem. Niestety zgodnie z prawem Rada Miasta nie może decydować o potrzebie takiego zakupu. Może to uczynić wyłącznie organ wykonawczy. W przypadku Legionowa jest to prezydent. Dopiero po jego pozytywnej opinii radni uchwałą wyrażą ewentualną zgodę na takie przejęcie.

W związku z pismami, jakie do Rady Miasta kierował właściciel Spektrum Sportu, rada w środę (25.09) była zmuszona przekazać sprawę do rozpatrzenia prezydentowi. Jeśli uzna on, że miastu Spektrum Sportu jest potrzebne, to skieruje on pod obrady rady projekt uchwały o zakupie obiektu. W projekcie tym będą zawarte wszystkie warunki takiego przejęcia – w tym najważniejszy – cena. – Nie jest wykluczone, że projekt takiej uchwały prezydent przekaże Radzie Miasta już podczas październikowej sesji – mówi Portalowi Legio 24.pl radny miejski Mirosław Grabowski ze Stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy.

Odbijanie piłeczki

Sprawa przejęcia przez miasto Spektrum Sportu cięgnie się już długie miesiące. Choć przedstawiciele władz miasta są oficjalnie przejęciem obiektu zainteresowane, to jednak tak naprawdę nic konkretnego w sprawie się nie dzieje.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close