Legionowo czwarte na Mazowszu

Na inwestycje w sport i kulturę fizyczną Legionowo wydało 453,64 zł na jednego mieszkańca – tak wynika z raportu opublikowanego przez tygodnik „Wspólnota”. Miasto zajęło 4. miejsce na Mazowszu i 38. pozycję w kraju pośród miast powiatowych.

Pismo samorządu terytorialnego „Wspólnota” regularnie publikuje rankingi samorządów w Polsce. W grudniowym numerze po raz pierwszy opublikowano ranking wydatków inwestycyjnych (sport i rekreacja) w przeliczeniu na jednego mieszkańca w latach 2007-2009. Gminy podzielono pod względem wielkości (miasta wojewódzkie, miasta na prawach powiatu, miasta małe, gminy wiejskie).

Legionowo znalazło się w gronie miast powiatowych, w zestawieniu ujęto 100 najlepszych z nich.

– Tak wysoka pozycja pokazuje, jak dużą rolę przykłada się w naszym mieście do propagowania zdrowego stylu życia i umożliwienia młodym ludziom rywalizacji sportowej w jak najlepszych warunkach – mówi Roman Smogorzewski, prezydent Legionowa. – Nie ograniczamy się tylko do remontów, lecz przede wszystkim budujemy nowe obiekty – halę widowiskowo-sportową oraz boiska ze sztuczną nawierzchnią.

(źródło: UM Legionowo)

REKLAMA

1 raz komentowano artykuł "Legionowo czwarte na Mazowszu"

  1. Pan Roman Smogorzewski ma w planach chyba też budowę fabryki łóżek bo robi z Legionowa największą sypialnię dla Warszawy. Nic nie dba o rozwój przediebiorczości a jedynie ściąga ludzi do Legionowa by tu sobie pospali pobawili się zostawili podatki, ale do pracy to już nie u nas to trzeba do Warszawy my tu mamy za małe główki by takie coś wymysleć zdaje się mówić pan prezydent.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *