Legionowo: Czujny sąsiad udaremnił włamanie do mieszkania przy Zegrzyńskiej

Jeden z zatrzymanych mężczyzn w towarzystwie policjanta, Fot. KPP Legionowo

Policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie zatrzymali dwóch mężczyzn – 31-letniego Jarosława A. oraz 46-letniego Andrzeja K. Obaj są podejrzani o dokonanie włamania do jednego z mieszkań znajdujących się w bloku przy ul. Zegrzyńskiej. Do kradzieży nie doszło tylko dzięki czujnemu sąsiadowi, który całe zdarzenie zauważył wyglądając przez okno i o wszystkim powiadomił policję. Funkcjonariusze na miejscu byli już po kilku minutach od zgłoszenia.

Choć do próby kradzieży z włamaniem doszło w piątek (6.01), to jednak dopiero teraz, po zebraniu wszystkich dowodów policja ujawnia szczegóły. – Było około godz. 18.00, kiedy jeden z mieszkańców ulicy Zegrzyńskiej spojrzał przez okno. Na balkonie jednego z bloków zobaczył mężczyznę, który „majstrował” przy oknie. Po chwili mężczyzna dostał się do środka, a świadek zobaczył poruszające się światło latarki w ciemnym mieszkaniu. Jak się później okazało mieszkanie było puste gdyż właściciel wyjechał. Czujny sąsiad od razu powiadomił Policję dzwoniąc od numer alarmowy. Dyżurny zareagował błyskawicznie wysyłając na miejsce załogę, która była najbliżej miejsca zdarzenia, czyli patrol drogówki. Policjanci byli na miejscu już po kilku minutach udaremniając kradzież i zatrzymując włamywaczy na „gorącym uczynku” – relacjonuje podkom. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowa KPP Legionowo.

Mężczyźni, którzy nie zdążyli nic ukraść, po zatrzymaniu trafili do policyjnego aresztu, a legionowscy śledczy wspólnie z prokuraturą zaczęli zbieranie materiału dowodowego. Po jego zgromadzeniu 31-letniemu Jarosławowi A. oraz 46-letniemu Andrzejowi K. zostały przedstawione zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Na wniosek policjantów prowadzących sprawę i prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Obu grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

– Funkcjonariusze nie wykluczają, że mężczyźni mogą mieć związek z innymi przestępstwami i nadal pracują nad sprawą – informuje podkom. Kuligowska, która jednocześnie przekazuje podziękowania dla czujnego sąsiada od Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie, inspektora Waldemara Perdiona. – Komendant dziękuje czujnemu sąsiadowi za obywatelską postawę. Taki sąsiad to skarb. Nie pozostał obojętny. Jego postawa jest godna naśladowania. Wystarczył jeden telefon aby policjanci udaremnili okradzenie mieszkania – dodaje Kuligowska.

/red/

1 raz komentowano artykuł "Legionowo: Czujny sąsiad udaremnił włamanie do mieszkania przy Zegrzyńskiej"

  1. Kwiatkowski z Legionowa | 16/01/2017, godz. 16:12 |

    Podziękowania dla Policji !!! CZUJNY SĄSIAD nie UDAREMNIŁ WŁAMANIA, tylko powiadomił policję o włamaniu i udaremnił kradzież. Jeśli policjanci złapaliby złodziei wynoszących fanty byłaby to kradzież z włamaniem (i lepszy wyrok). Teraz mamy usiłowanie ……

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *