Legionowo: Co z kładką na Parkowej?

Przejazd kolejowy w ciągu ulicy Parkowej. Fot. Legio24

Do 19 września do Urzędu Miasta Legionowo ma wpłynąć projekt kładki dla pieszych, która w przyszłości stanie nad przejazdem kolejowym w ciągu ulicy Parkowej. Przejście to będzie czynne najprawdopodobniej dopiero na wiosnę 2015 roku.

Po projekcie przyjdzie czas na budowę tej inwestycji. – Liczymy na to, że w terminie 30 dni otrzymamy pozwolenie na budowę kładki – informuje Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo, Lucjan Chrzanowski. Szef legionowskich inwestycji ma nadzieję, że w międzyczasie można będzie rozpocząć procedurę wyboru wykonawcy, tak aby firma, która podejmie się tego zadania, została wytypowana w listopadzie bieżącego roku.

Zamkną przejazd

Na czas realizacji budowy przejście będzie zamknięte – potwierdza Lucjan Chrzanowski. Jeśli budowa inwestycji ruszy w okresie późno jesiennym lub zimowym, to przedsięwzięcie byłoby gotowe wiosną 2015 roku. Warto także zaznaczyć, że przewodniczący Komisji Rozwoju Miasta, Leszek Smuniewski, zwrócił uwagę, że przejście nie może zostać zamknięte w czasie Święta Zmarłych, tak by nie utrudnić mieszkańcom dotarcia do cmentarza.

Kładka jako rekompensata?

Jak udało się nam nieoficjalnie ustalić, zarówno władze miasta jak i powiatu legionowskiego walczą z przedstawicielami PKP o odszkodowanie za zajęte tereny gminy, na których powstały inwestycje kolejowe. Samorządowcy chcieliby porozumienia, na mocy którego, w ramach rekompensaty, PKP wybudowałoby kładkę na ulicy Parkowej. Rozmowy z kolejarzami są jednak bardzo trudne.

Niestety pewne jest tylko jedno – zamknięcie przejścia na czas remontu.

/iw/

 

3 razy komentowano artykuł "Legionowo: Co z kładką na Parkowej?"

  1. Kwiatkowski z Legionowa | 12/09/2014, godz. 14:42 |

    Pilniejsze jest teraz oblewanie się wodą i wybory….. kładka nie jest medialna, a nawet może byc dołująca

  2. Jaka kładka? Tam jest potrzebny wiadukt … lub ewentualnie tunel z możliwością ruch pieszych. Na najgęściej zaludnione w Polsce miasto, mamy dwa i to nie do końca sprawne, przejazdy bezkolizyjne przez tory. Na dodatek oddalone od siebie o ładnych kilka kilometrów. 🙁

  3. Rety larum graja zgodnie z ustaleniami z PKP kładka miala byc gotowa 15 grudnia tego roku a wprzypadku jej nie wybudowania mialo tam funkcjonowac przejscie piesze do czasu jej wybudowania – informacja publiczna PKP.
    Po co prezydent robil konsultacje w sprawie kładka czy tunel jak była ustalona tylko mozliwoasc wybudowania kladki.
    W grudniu rusza szybka kolej do gdanska, nie wiadomo kiedy oddadza centrum kultury przy dworcu wlodarze legionowa skutecznie podzielili miasto na 2 czesci z ograniczona mozliwoscia komunikacji, tory kolejowa staja w legionowie bariera nie do przebycia

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *