Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Legionowo: Chciał „zaoszczędzić” na zakupach. Zyskał 120 zł, ale może iść do więzienia nawet na 2 lata

Reklama

Policjanci z Legionowa zatrzymali 36-latka, który oszukiwał robiąc zakupy. Mężczyzna zamieniał kody kreskowe i kupował droższe produkty w cenie niższych, a ponieważ korzystał z kas samoobsługowych oszustwo odkryto dopiero po jakimś czasie. Podejrzany już usłyszał zarzuty i czeka na rozprawę sądową. Grozi mu nawet 2 lata więzienia.

Reklama

Jak czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, pracownik ochrony jednego z dyskontów poprosił policjantów o interwencję. Z jego relacji wynikało, że przyłapał na oszustwie klienta placówki. Jak ustalili przybyli na miejsce mundurowi, 36-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego korzystając z kasy samoobsługowej, zaniżył ceny warzyw przyklejając kody kreskowe z produktów tańszych na droższe. Okazało się również, że nie były to pierwsze takie zakupy mężczyzny w tym sklepie. Według zapisu z monitoringu nieuczciwy klient w ostatnim czasie już kilka razy robił „tańsze” zakupy i w sumie „zaoszczędził” blisko 120 złotych.

Mieszkaniec powiatu legionowskiego usłyszał już zarzut oszustwa. Zgodnie z kodeksem karnym, w przypadku oszustwa mniejszej wagi sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button