Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Legionowo: Chciał przekupić policjantów – „Chłopaki dam wam na dobrą kolację”

Reklama

Policjanci z Legionowa zatrzymali 45-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu nowodworskiego, który podejrzewany jest o kierowanie gróźb karalnych wobec swojej byłej partnerki, nachodzenie jej w miejscu zamieszkania, stalking oraz próbę przekupienia interweniujących funkcjonariuszy. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Reklama

Wszystko zaczęło się od interwencji, jaką otrzymał dyżurny legionowskiej komendy. Zgłaszająca prosiła o pomoc, gdyż jej były partner, będąc pod wpływem alkoholu dobijał się do jej domu i był agresywny. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego z legionowskiej Policji. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna już od kilku miesięcy nękał pokrzywdzoną, groził, wydzwaniał i pisał smsy. W trakcie interwencji 45-latek został zatrzymany. W momencie kiedy policjanci jechali z zatrzymanym do komendy, mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności dopuścił się kolejnego przestępstwa. Próbował przekupić funkcjonariuszy mówiąc ”chłopaki, dam wam na dobrą kolację”– informuje w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Legionowie.

Zatrzymany noc spędził w policyjnej celi. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. W kolejnych dniach śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił prokuratorowi na przedstawienie podejrzanemu czterech zarzutów. Mieszkaniec powiatu nowodworskiego odpowie za przekupstwo, groźby karalne, stalking i zakłócenie miru domowego. Decyzją prokuratora trafił pod dozór policyjny, nie może również zbliżać się do pokrzywdzonej, ani w żaden sposób się z nią kontaktować.

/red., KPP Legionowo/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close