Reklama
LegionowskiWiadomości

Legionowo: Chcesz posłuchać obrad komisji Rady Miasta? Musisz poprosić o dostęp

Reklama

Mieszkańcy Legionowa mają obecnie utrudniony dostęp do obrad poszczególnych komisji Rady Miasta. Aby przysłuchać się temu, o czym dyskutują radni trzeba najpierw poprosić o taką możliwość. Posiedzenia komisji, w przeciwieństwie do posiedzeń całej rady, nie są bowiem transmitowane w formie otwartej.

Reklama

Przed wprowadzeniem tak zwanych „zdalnych” obrad komisje zbierały się w siedzibie Urzędu Miasta, a każdy zainteresowany mieszkaniec mógł przysłuchiwać się dyskusji radnych do woli. Wystarczyło, że zjawił się w odpowiednim miejscu, o odpowiedniej porze. Wszystko skomplikowało się jednak, kiedy obrady przeniesiono do Internetu.

Obrady komisji Rady Miasta są jawne. To na nich zapadają najważniejsze decyzje dla samorządu. Natomiast na sesjach potwierdzane są w dużej mierze ustalenia z komisji.

Teraz trzeba z odpowiednim wyprzedzeniem zdecydować się na uczestnictwo w komisji i poinformować o swoim zamiarze Biuro Rady Miasta.

– Osoby, które chcą wziąć udział w posiedzeniu komisji, odbywającym się w trybie zdalnym, powinny e-mailowo lub pisemnie zgłosić chęć obecności podczas posiedzenia. Na adres e-mail, wskazany w e-mailu lub piśmie, będą przekazane dane dostępowe oraz informacja dotycząca logowania. W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt z Biurem Rady Miasta i Informacji Publicznej: tel. 22 766 40 04 – informuje w odpowiedzi na zadane przez Portal Legio24.pl pytania Łukasz Konstantynowicz z Referatu Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Legionowo.

Urząd Miasta nie poinformował dlaczego, aby przysłuchać się obradom komisji potrzebny jest specjalny dostęp. W przypadku posiedzeń całej Rady Miasta nie jest on wymagany, choć i tu, aby oglądać sesję, trzeba zainstalować specjalne oprogramowanie.

Dla porównania wiele samorządów udostępnia obrady sesji w zwykłej przeglądarce internetowej. W Legionowie tak prosto nie jest.

Sesje Rady Miasta Legionowo on-line – kliknij TU.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button