Reklama

LegionowskiNajważniejszeWiadomości

Legionowo: Budowa szpitala ruszy jesienią

Reklama

Już na jesieni rozpocznie się budowa wojskowego szpitala w Legionowie. W piątek (2.08), podczas specjalnej uroczystości, starosta legionowski Robert Wróbel podpisał pozwolenie na jego budowę. Zgodnie z przyjętymi założeniami szpital powstanie na działce sąsiadującej z Wojskową Specjalistyczną Przychodnią Lekarską SPZOZ na os. Piaski. Budynek będzie miał pięć kondygnacji naziemnych i podziemny parking. Jego powierzchnia wyniesie około 7 250 metrów kwadratowych.

Reklama

– Od chwili podpisania, w grudniu 2018 roku, przez Ministra Obrony Narodowej umowy z WIM w sprawie budowy szpitala, powstała już dokumentacja projektowa, uzyskano szereg decyzji administracyjnych i uzgodnień warunków technicznych. Do wymaganych prawem dokumentów inwestor dołączył teraz podpisane przeze mnie pozwolenie na budowę. Na początku lipca ogłoszony został też przetarg na budowę tego wyczekiwanego przez mieszkańców powiatu legionowskiego obiektu – powiedział po podpisaniu pozwolenia na budowę starosta Robert Wróbel.

Jak czytamy w komunikacie wydanym przez Starostwo Powiatowe w Legionowie, łącznie szpital będzie posiadał 90 łóżek, trzy nowoczesne sale operacyjne oraz pracownie diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej, w tym także te dedykowane szeroko rozumianej profilaktyce najczęściej występujących populacyjnie chorób nowotworowych. Zgodnie z najnowszymi trendami dotyczącymi sposobu i warunków prowadzenia nowoczesnej, profesjonalnej opieki szpitalnej, aż 30% łóżek szpitalnych będzie miało charakter stanowisk terapii intensywnej. W strukturze szpitala została zaplanowana izba przyjęć z 8-łóżkowym oddziałem obserwacyjnym przeznaczonym dla pacjentów z nagłymi zachorowaniami, którzy po pomoc zgłaszać się będą mogli przez całą dobę.

Szpital zostanie wyposażony nie tylko w nowoczesny sprzęt czy rozwiązania budowlano-użytkowe, ale także przygotowany i wyszkolony personel medyczny stosujący sprawdzone procedury medyczne, organizacyjne i zarządcze, od lat praktykowane i stale udoskonalane w szpitalu przy ul. Szaserów. Zatrudnienie w nim znajdzie ok. 250 osób.

Jeśli chodzi o program medyczny nowej placówki, zadecydowano o powstaniu w niej następujących klinik WIM: kardiologii z pracownią interwencyjnego leczenia ostrych zespołów wieńcowych, okulistyki, chirurgii, ginekologii oraz intensywnej opieki medycznej. Dodatkowo, istotnym wsparciem dla izby przyjęć będzie interdyscyplinarny oddział obserwacyjny.

/red., Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close