Reklama

LegionowskiWiadomościZdrowie

Legionowo: Budowa szpitala bez opóźnień. Niebawem wyleją fundamenty

Reklama

Budowa legionowskiego szpitala przebiega bez opóźnień – informuje w komunikacie Starostwo Powiatowe w Legionowie. Trwają prace ziemne, powstał wykop pod fundamenty budynku głównego. Wkrótce na placu budowy pojawią się także żurawie wieżowe. Szpital ma być oddany do użytku w drugim kwartale 2022 roku.

Reklama

Wprowadzenie wykonawcy na teren budowy szpitala w Legionowie odbyło się 9 października – przypomina Starostwo Powiatowe w Legionowie. Prace rozpoczęto od przygotowania terenu. Plac budowy został oznakowany i ogrodzony. Rozebrano znajdujące się na jego terenie garaże i inne zbędne obiekty. Materiały porozbiórkowe uprzątnięto i wywieziono. Trwają prace ziemne, powstał wykop pod fundamenty budynku głównego. Wkrótce na placu budowy pojawią się żurawie wieżowe. Dostarczone zostaną także materiały budowlane, niezbędne do wykonania konstrukcji fundamentów, ław i szalunków.

Szpital, który będzie filią Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie, powstaje na działce sąsiadującej z Wojskową Specjalistyczną Przychodnią Lekarską SPZOZ w Legionowie. Budynek będzie miał pięć kondygnacji naziemnych i podziemny parking. Będą tu funkcjonowały izba przyjęć i blok operacyjny oraz oddziały: kardiologiczny, chirurgiczny, intensywnej terapii, chorób wewnętrznych, okulistyczny i ginekologiczno-położniczy.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close