Legionowo: Biorą się za generalny remont budynku starego ratusza

Fot. arch. Legio24.pl

KZB Legionowo bierze się za generalny remont gmachu „starego ratusza”, przy ul. Piłsudskiego 3. Po remoncie budynek ma być nie do poznania. Nowa elewacja, dach, okna, drzwi i całkowicie inaczej zaaranżowane wnętrza – to tylko część planowanych prac. Właśnie ogłoszono przetarg dla firm budowlanych na wykonanie robót budowlano-remontowych.

Już od początku roku budynek „starego ratusza” jest systematycznie opróżniany z dotychczasowych najemców. Wszystko po to, by jak najszybciej można było rozpocząć w nim prace remontowo-adaptacyjne, które planowane są już od roku. Spółka KZB, zarządca budynku właśnie ogłosiła przetarg, który wyłoni wykonawcę tej inwestycji. Oferty można składać do 12 marca 2015 roku.

Jakie prace planują?

Zarządca planuje całą listę prac, które mają sprawić, że stary budynek nie tylko wypięknieje, ale także stanie się bardziej użyteczny i ekologiczny. Na zewnątrz na pewno zmieni się elewacja, wymienione zostaną okna i drzwi, całkowicie zostanie przebudowany dach. Wewnątrz zostanie zmieniony układ pomieszczeń oraz wymienione wszystkie instalacje. Będą nowe podłogi i strop nad II piętrem. Pomieszczenia sanitarne ozdobi nowa glazura.

Budynek zostanie także solidnie ocieplony.

Planowany czas remontu, zapisany w przetargu to 5 miesięcy.

Wizualizacja budynku. Fot. KZB

Wizualizacja budynku. Fot. KZB

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Biorą się za generalny remont budynku starego ratusza"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *