Reklama

LegionowskiWiadomościZdrowie

Legionowo: Bezpłatne badania mammograficzne już we wrześniu. Trwają zapisy

Reklama

Już 4 września przed legionowski ratusz po raz kolejny zawita popularny mammobus, w którym mieszkanki Legionowa będą mogły wykonać badanie swoich piersi pod kątem ewentualnych zmian nowotworowych. Z bezpłatnego badania będą mogły skorzystać kobiety w wieku od 50 do 69 roku życia. Zapisy już trwają.

Reklama

Mammografia trwa tylko kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Badanie pozwala na rozpoznanie i wykrycie zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala zaś rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Badanie jest bezpłatne – refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie:

  • w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu,
  • lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach ( dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2 ).

Jak zapisać się na badanie?

Panie, które zdecydują się na wykonanie badania proszone są o wcześniejszą rezerwację miejsca pod numerem telefonu 58 666 24 44 lub poprzez formularz internetowy, który znajduje się TUTAJ.

Organizatorem badań jest firma LUX MED.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close