Reklama

LegionowskiWiadomości

Legionowo: Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego wzbogaciła się o nowy sprzęt dla niepełnosprawnych

Reklama

Dobra wiadomość dla wszystkich niepełnosprawnych mieszkańców stolicy powiatu legionowskiego. Do wypożyczalni mieszczącej się w Arenie Legionowo przy ul. Chrobrego 50B trafił dodatkowy sprzęt rehabilitacyjny. Wypożyczalnia otrzymała między innymi: wózki inwalidzkie, balkoniki kroczące oraz kilka par kul. Sprzęt będzie bezpłatnie dostępny dla wszystkich potrzebujących.

Reklama

Balkoniki rehabilitacyjne ułatwiają chodzenie, utrzymanie pionowej postawy oraz przewożenie bagażu podręcznego. Są zaprojektowane w taki sposób, aby łatwo dostosowywały się do tempa poruszania osoby użytkującej. Kule wykorzystywane są przez osoby potrzebujące podparcia podczas nauki chodzenia po doznanych urazach lub zabiegach operacyjnych, do utrzymania równowagi podczas przenoszenia ciężaru ciała. Z kolei wózki umożliwiają przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym motorycznie, które nie są w stanie samodzielnie chodzić.

Sprzęt oferowany przez legionowską wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego jest ergonomiczny i komfortowy w użyciu, może być wykorzystywany w domu oraz na spacerach. Warto dodać, że w wypożyczalni dostępne są także rowery trójkołowe w trzech rozmiarach, dostosowane do wagi i wzrostu osoby wypożyczającej: dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Działanie placówki opiera się na zasadzie wypożyczenia roweru na określony czas.

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego mieści się w Arenie Legionowo przy ul. Chrobrego 50B. Szczegółowe informacje o możliwości wypożyczenia sprzętu można uzyskać pod numerem telefonu 22 766 45 33.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close