Reklama

Legionowski

Legionowo: Betonowa dżungla się rozrasta. Luksusowe osiedle w centrum blokowiska

Reklama

W Legionowie na Osiedlu Sobieskiego powstanie… nowe osiedle, nazwane przez inwestora „Faktoria”. Jednakże nie będą to zwykłe bloki, jakich nie brakuje na terenie miasta, ale luksusowy apartamentowiec. Niestety wbrew temu czego można by się spodziewać, nie jest to zbyt dobra wiadomość dla mieszkańców.

Reklama

Apartamenty Faktoria mają powstać na porośniętym zielenią placu otoczonym przez ulice: Husarską, Zwycięstwa i Siwińskiego, czyli w miejscu gdzie do tej pory często gościł cyrk i wesołe miasteczko. Jak informuje inwestor, nowe osiedle będzie oferowało mieszkania o „podwyższonym standardzie”, czyli mówiąc krótko luksusowe.

W miejscu zaznaczonym na czerwono ma powstać apartamentowiec. Fot. google.pl/mapsW miejscu zaznaczonym na czerwono ma powstać apartamentowiec. Fot. google.pl/maps

Jeden, ale duży budynek

Osiedle Faktoria będzie się składało z jednego dużego apartamentowca. Inwestor planuje pobudować nowoczesny, pięciokondygnacyjny budynek wraz z garażem podziemnym i schowkami lokatorskimi. Powierzchnia mieszkań w Faktorii ma być bardzo zróżnicowana: od niedużych 45 m2 do całkiem sporych 110 m2. Natomiast na ostatniej kondygnacji znajdować się będą mieszkania dwupoziomowe. Z kolei na parterze umiejscowione będą lokale z (jak zapewnia inwestor) nieuciążliwymi usługami.

Luksus w Legionowie

Powstający apartamentowiec z pewnością zaoferuje najbardziej luksusowe mieszkania w Legionowie. Jakby tego było mało, Faktoria będzie jedynym w mieście osiedlem, którego mieszkańcy będą mogli korzystać z usług konsjerża, czyli pracownika, którego zadaniem jest załatwianie najróżniejszych spraw dla lokatorów, takich jak: rezerwacja biletów teatralnych i stolików w restauracjach, doradzanie i organizowanie rozrywek.

Mieszkania w powstającym apartamentowcu będą także wyposażone w przestronne balkony oraz loggie. Budynek obsługiwany będzie przez cichobieżne, nowoczesne windy. Bezpieczeństwo na osiedlu, oprócz całodobowego monitoringu, zapewni ograniczony i kontrolowany przez recepcję dostęp do części mieszkalnej, gdzie znajdować się będzie poczekalnia dla gości.

Kto buduje?

Inwestorem Osiedla Faktoria jest spółka RSJ HOUSE. Firma działa na rynku developerskim od kilkunastu lat, a zajmuje się przede wszystkim budową i sprzedażą domów jednorodzinnych i wielorodzinnych. Spółka realizowała już inwestycje na terenie całego powiatu legionowskiego – RSJ HOUSE pobudowała m.in. Osiedle Royal w Wieliszewie.

Cieszy czy smuci?

Niestety inwestycja bardziej smuci niż cieszy. Przede wszystkim miasto straci kolejne tereny zielone, co prawda skromne, ale jednak. Nie bez powodu Legionowo ma opinię miasta o największym zagęszczeniu bloków mieszkalnych – po zrealizowaniu inwestycji określenie „betonowa dżungla” będzie jeszcze bardziej pasowało do wizerunku miasta. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że budowanie bloków na blokach w którymś momencie jednak zostanie przerwane.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na jedną kwestię: luksusowy apartamentowiec powstanie w centrum dużego blokowiska, w bliskim sąsiedztwie starych i mało estetycznych bloków z wielkiej płyty. Ciekawe czy lokatorom mieszkań o „podwyższonym standardzie” taka lokalizacja będzie odpowiadała.

Fot. Legio24Teren, na którym ma powstać Faktoria, został prowizorycznie ogrodzony. Fot. Legio24

Kiedy budowa?

Budowa Faktorii ma ruszyć jeszcze w tym roku – plac, na którym powstanie apartamentowiec, został już ogrodzony drewnianymi palami. Inwestycja będzie najprawdopodobniej gotowa w 2016 roku.

/kh, fot. galeria apartamentyfaktoria.pl/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

10 razy komentowano

  1. Legionowo, pod rządami Smogorzewskiego, z miasta pełnego zieleni zamieniło się w miasto pełne betonu, asfaltu i spalin. Jest najbardziej zaludnionym miastem w Polsce z kilkakrotnie przekroczonym poziomem zanieczyszczenia powietrza. Może niech postawią ten apartamentowiec w sąsiedztwie domu prezydenta, który i tak nie mieszka w Legionowie.

  2. KTO GŁUPI TO TAM MIESZKANKO KUPI. LEGIONOWO TO TYLKO LEGIONOWO A NIE WARSZAWA. POZA TYM JAK MAM KASE TO KUPUJE DOM ALBO MIESZKANIE W WAWIE BY NIE MIESZKAĆ POMIEDZY LEGIONOWSKIMI DRESAMI RODEM Z CEGIELNI (STARS LEGIONOWIANIE WIEDZĄ O KIM PISZĘ) ZARAZ AUTO PORYSOWANE/OKRADZIONE I WRZASKI KIBOLI PO NOCACH. SUPER BEZPIESZNE MIASTO W KTÓRYM W NOCY JEZDZI JEDNA ZALOGA POLICJI Z PANIENKĄ Z KOŃSKIM OGONKIEM W AUCIE.

  3. Moim zdaniem w Legionowie bardziej potrzebny jest kryty basen z prawdziwego zdarzenia.

  4. Zamiast budować drogi i nikomu nie potrzeby apartamentowiec lepiej byłoby ten teren zagospodarować np na plac zabaw z prawdziwego zdarzenia dla dzieci i młodzieży, a nawet dla dorosłych!! Można przecież ten teren fajnie wykorzystać, a tak to powstanie kolejny budynek nic nie wnoszący dla przeciętnego Kowalskiego…

  5. Przynajmniej wesołe miasteczko i cyrk nie będą grały mi pod oknem, a na spacer i tak tam nikt nie chodził. na spacer można iść do lasu a nie na skrawek trawy o którym mówicie

  6. I bardzo dobrze, miasto niech się rozwija i cywilizuje. Żadne to tereny zielone tylko wysrajewo pełne meneli i dziadostwa.

  7. Po pierwsze to tam nie ma żadnych lumpów jak twierdzi voltan. Może jego zdaniem lepiej mieszkać w betonowej dżungli na “kupie” blokowisk. Może warto jednak jakoś powstrzymać tą inwestycję. Trzeba się tylko jakoś zgrać, zrobić poruszenie. Mada ma rację, a ty jak nie wiesz to się nie odzywaj, bo psy też trzeba gdzieś wyprowadzać.

  8. W dupach się przewraca pazernym nierobom z apartamentowca czyt. urzędu miasta,cała ta banda żyje z chorendalnych czynszy w wielkiej płycie,jaką im gierek zafundował. Teraz zapełniają każda dziurę apartamentowcami i gettami ,wystarczy przypomnieć sobie okolice targowiska,ulicę piłsudskiego,stare targowisko na pekinie czy mięsne,anat,lasek,czy ogródki działkowe,,,zwykłym obywatelom odświeżają carskie osiedle na kozłówce.Niedługo w Legionowie będą mieszkali sami nowobogaccy cwaniacy,wielmożni państwo co się na transformacji ustroju “dorobiło”… Dalej lepiej nic nie mówić,bo próżne gadanie,urzędasy już dawno napchali kieszenie kopertami i kolejne getto powstanie a wy na spacer będziecie chodzić do lasu wokół zegrza bo tu nic nie zostanie.

  9. Wszystko powstrzymajcie. Niech dalej srają tam psy i piją osiedlowe lumpy. Chcesz powstrzymać to przywiąż się do tych drewnianych pachołków i protestuj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close