Reklama

Legio EduLegionowskiWiadomościZdrowie

Legionowo będzie walczyć z otyłością wśród dzieci. Specjalny program dla najmłodszych

Reklama

Miasto Legionowo postanowiło włączyć się w działania przeciwdziałające nadwadze wśród najmłodszych mieszkańców. Pod koniec czerwca startuje specjalny program „Fit Kids – czyli zdrowe dziecko”. Będzie on realizowany przez ratusz wraz ze Spektrum Sportu. Zajęcia dla uczestników będą bezpłatne, a zapisy ruszają już 22 czerwca.

Reklama

W legionowskiej odsłonie większego projektu mogą wziąć udział dzieci z terenu gminy uczęszczające do klas 1 – 6 szkół podstawowych, których wskaźnik masy ciała wynosi powyżej 95 centyla. Program zakłada również wsparcie edukacyjne dla rodziców, w postaci indywidualnych konsultacji dietetycznych (dziecko + rodzic), oraz prelekcje dla rodziców dotyczące zdrowego stylu życia i profilaktyki. Projekt realizowany będzie przez okres sześciu miesięcy. Działania w jego ramach zostały zaplanowane kompleksowo i zaczynają się już od samego procesu rekrutacji, który prowadzony będzie pod okiem lekarza specjalisty.

Dzieciom zakwalifikowanym przysługiwać będzie 48 zajęć ruchowych prowadzonych przez wykwalifikowanych specjalistów (grupy ok. 15 osobowe, 2 x w tygodniu po 1 godzinie). Łącznie będą to 24 tygodnie zajęć. Dodatkowo przewidziano 3 konsultacje z lekarzem nadzorującym postęp programu oraz edukację dla osób z otoczenia pacjenta.

Jak się zapisać?

Pierwszy nabór do projektu prowadzony będzie w dniach 22 – 26 czerwca w godzinach: od 17:00 do 19:00 oraz 27 czerwca (sobota) w godzinach 9-15 w siedzibie Spektrum Sportu w Legionowie przy ulicy Narutowicza 96. Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa zgodnie z rygorami sanitarnymi, wymagane jest wcześniejsze dokonanie zapisu telefonicznego w Biurze Projektu pod numerem: 22 300 93 94, telefon jest czynny w godzinach od 10:00 do 15:00.

Informacje dodatkowe

Dzieci biorące udział w projekcie nie mogą korzystać, w momencie aplikowania do udziału w programie, z podobnych świadczeń finansowanych i realizowanych przez NFZ. Nie mogą brać w nim udziału także osoby, które wcześniej korzystały z innych, analogicznych projektów finansowanych przez EFS np. u innego beneficjenta realizującego projekt w ramach programu pt. „Regionalny program zdrowotny w zakresie chorób kręgosłupa i otyłości wśród dzieci z województwa mazowieckiego”.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close