Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Legionowo: Będzie ścieżka rowerowa od Kauflandu do PKP Legionowo Piaski

Reklama

Mieszkańcy Legionowa otrzymają do dyspozycji nową ścieżkę rowerową. Powstanie ona na os. Piaski i połączy okolice supermarketu Kaufland ze stacją kolejową PKP Legionowo Piaski. Choć Urząd Miasta wystąpił właśnie do starostwa o pozwolenie na jej budowę, przewidywana data realizacji inwestycji to niestety dopiero II kwartał 2017 roku.

Reklama

Planowana przez ratusz ścieżka będzie przebiegała wzdłuż ul. Piaskowej na długości ponad 1 km. Ma być wykonana z betonu asfaltowego i ma mieć szerokość 2 metrów. – Termin ogłoszenia przetargu nie jest jeszcze znany, ale planujemy jej budowę w II kwartale 2017 roku – informuje redakcję Legio24.pl rzecznik ratusza Tamara Mytkowska.  Dokładne koszty inwestycji poznamy dopiero po wybraniu wykonawcy, ale jak zapewnia Mytkowska projekt ma być dofinansowany ze środków zewnętrznych.

W tegorocznym budżecie miasta na projekt i budowę infrastruktury dróg rowerowych oraz parkingów typu Park and Ride (program Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego) zabezpieczono 900 tys. złotych.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

4 razy komentowano

  1. A kiedy powstanie ścieżka rowerowa z ratusza do parku zdrojowego ? No i co z tężniami ?!

  2. Przydałoby się więcej miejsc do pozostawienia rowerów przy stacji PKP piaski, bo jest ich zdecydowanie za mało nawet teraz zimą.

  3. @kurak

    Po pierwsze do 40 km/h jeżeli już, po drugie prędkość na drodze to jedno ale najważniejszym aspektem jest RUCH
    To jest wąska ulica z bardzo dużym ruchem samochodowym gdzie ominięcie rowerzysty blokuje ruch

  4. jaki to sens budowac sciezke przy ulicy gdzie obowiazuje predkosc do 30 km/h.. tu rowerzysci spokojnie moga sobie jechac ulica..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close