Legionowo będzie miało miejskie rowery z prawdziwego zdarzenia!

Urzędnicy podpisali umowę. Rowery Acro pojawią się w Legionowie. fot. UM Legionowo

Jeszcze w sierpniu na ulicach Legionowa pojawią się miejskie rowery z prawdziwego zdarzenia. To efekt umowy jaką pod koniec lipca Urząd Miasta podpisał z firmą Acro. Jak czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej ratusza „rowery Acro nie mają stacji, co oznacza, że można je zostawić w każdym miejscu”. Korzystanie z rowerów będzie płatne, ale przewidziano specjalne zniżki między innymi dla posiadaczy Karty Legionowianina.

System Acro Bike jest bardzo łatwy w obsłudze. Jak informują przedstawiciele firmy, aby wypożyczyć rower, wystarczy ściągnąć specjalną aplikację, która po zalogowaniu otwiera zamek rowerowy umieszczony na tylnym kole. Po zakończeniu jazdy rower pozostawia się w dowolnym miejscu na terenie miasta, ręcznie zamykając zamek.

– Nasze rowery to tzw. rowery ostatniej mili – służą do pokonywania krótkich odcinków do pracy czy na stację. Jest to wygodny system, ponieważ nie ma stacji, co oznacza, że rower można zostawić w każdym miejscu – mówi Magdalena Gromniak, Prezes Zarządu ACRO.

Ile zapłacisz za wypożyczenie roweru?

Każda osoba wypożyczająca rower będzie musiała wpłacić depozyt. Jego standardowa wysokość to 99 złotych. Posiadacze Karty Legionowianina zapłacą jedynie 39 złotych. Koszt jazdy to zaledwie złotówka za każde rozpoczęte 30 minut.

Rowery pojawią się w Legionowie w połowie sierpnia.

/red./

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo będzie miało miejskie rowery z prawdziwego zdarzenia!"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *