Reklama

KomunikacjaLegionowskiNajważniejszeWiadomości

Legionowo: Będą nowe ścieżki rowerowe! Ich budowę dofinansuje Unia Europejska

Reklama

Unia Europejska, za pośrednictwem samorządu województwa mazowieckiego dofinansuje budowę nowych ścieżek rowerowych w Legionowie. Nowe drogi dla jednośladów powstaną w różnych częściach miasta, ale najważniejsza z nich wybudowana zostanie wzdłuż torów kolejowych. Dofinansowanie otrzymane przez stolicę powiatu legionowskiego wyniesie ponad 6 mln 600 tys. złotych.

Reklama

Dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej w Legionowie powstanie blisko 9 km nowych dróg dla rowerów. Będą one uzupełnieniem sieci istniejących tras i utworzą spójny system.

Budowa odcinków tras dla rowerów zaplanowana jest w ulicach: Sowińskiego, Bolesława Chrobrego, Kard. S. Wyszyńskiego, Słonecznej, B. Roi, Zakopiańskiej i Olszankowej oraz w alejach Legionów, 1WDZ i Sybiraków, a także w ciągu ul. Kazimierza Wielkiego i szlaku wzdłuż torów PKP. Ścieżki zapewnią rowerzystom bezpośrednie połączenie z węzłami przesiadkowymi na stacji PKP Legionowo i pętli autobusowej przy ul. Sowińskiego.

Poza drogami rowerowymi wybudowana zostanie również infrastruktura towarzysząca, czyli miejsca postoju rowerów, punkty oświetlenia ulicznego i inne niezbędne urządzenia.

– Inwestycja przyczyni się do ograniczenia emisji spalin samochodowych, jak i zmniejszenia hałasu. Nowe drogi dla rowerów poprawią też bezpieczeństwo w ruchu drogowym – czytamy w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

/red., UMWM/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close