Reklama

LegionowskiPo godzinachWiadomości

Legionowo: Bajkał, Kamczatka i Wyspy Kurylskie. We wtorek kolejne spotkanie Klubu Podróżnika PIK

Reklama

W najbliższy wtorek (10.12) w Muzeum Historycznym w Legionowie, przy ul. Mickiewicza 23 odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Podróżnika Powiatowej Instytucji Kultury „W 80 dni dookoła…”. Tym razem organizatorzy zapraszają mieszkańców na wirtualną podróż po egzotycznych i niezwykle malowniczych terenach Rosji.

Reklama

Opowieść o Syberii i rosyjskim Dalekim Wschodzie rozpocznie się od Bajkału, gdzie oprócz wspaniałych krajobrazów można zaobserwować spotkanie odmiennych kultur. Bajkał – najgłębsze jezioro świata otoczone górami i tajgą słynie ze swojego piękna. Szczególnie malowniczym zakątkiem jest wyspa Olchon. Niedaleko jeziora leży miasto Irkuck, w którym pozostało jeszcze wiele pięknej drewnianej architektury, zabytkowych cerkwi i innych pamiątek historii. Na wschód od Bajkału rozciąga się Buriacja – kraj o bardzo ciekawej kulturze, gdzie ścierały się ze sobą: szamanizm, buddyzm i prawosławie. Na Kamczatce i Wyspach Kurylskich leżących na rosyjskim Dalekim Wschodzie znajduje się kilkaset wulkanów wyrastających nad brzegiem Oceanu Spokojnego.

Atrakcją tych rejonów są urozmaicone krajobrazy, spektakularne zjawiska wulkaniczne i dzika przyroda. Autorzy wędrowali po Kamczatce między innymi wchodząc na wulkan Awaczyński oraz do krateru aktywnego wulkanu Mutnowskiego z wrzącą lawą i siarkowymi osadami. Dotarli też na trzy wyspy z archipelagu Wysp Kurylskich: Iturup, Szykotan i Kunaszyr – z której widać już japońską wyspę Hokkaido. Pokażą piękne krajobrazy, zjawiska wulkaniczne, skały o fantazyjnych kształtach wyrzeźbione przez fale oceanu oraz Koniec Świata – przylądek na wyspie Szykotan. Opowiedzą o kąpielach w gorących źródłach, o łososiach płynących na tarło w górę rzeki i o klimatach podróżowania po Rosji w latach dziewięćdziesiątych.

Spotkanie odbędzie się we wtorek (10.12) w Muzeum Historycznym w Legionowie, przy ul. Mickiewicza 23. Początek zaplanowano na godz. 19:00.

Legio24.pl objęło wydarzenie swoim patronatem medialnym.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close