Reklama

KomunikacjaLegionowskiNajważniejszeWiadomości

Legionowo: Aż 13 firm chce przebudować DK61

Reklama

W czwartek (5.11) warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad otworzył oferty, jakie wpłynęły w związku z trwającym przetargiem na dalszą rozbudowę Drogi Krajowej nr 61 w Legionowie – na odcinku od wiaduktu do ul. Wolskiej. Okazało się, że niecałe 2 km drogi chce przebudować aż 13 wykonawców. Czy w związku z tym remont jest już pewny?

Reklama

Przypomnijmy, że ogłoszony pod koniec września przetarg jest przetargiem ograniczonym. Teraz każda z 13 ofert zostanie poddana ocenie pod kątem doświadczenia i potencjału kadrowego oraz zdolności ekonomicznej i finansowej wykonawcy. Do drugiego etapu przetargu i złożenia właściwych ofert zostaną zaproszeni wykonawcy, którzy pozytywnie przejdą weryfikację złożonych wniosków. Ile czasu zajmie weryfikacja dokumentów, kiedy zostaną złożone oferty i wybrany wykonawcy oraz kiedy ruszy przebudowa, tego na razie nie wiadomo.

Według warunków przetargu prace zakończone uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie powinny być wykonane w czasie 34 miesięcy od dnia podpisania umowy z wykonawcą. Biorąc pod uwagę, że do tego okresu nie są wliczane miesiące zimowe, poszerzoną Zegrzyńską pojedziemy prawdopodobnie w 2019 lub 2020 roku.

Na czym będzie polegała przebudowa DK61 od wiaduktu do ul. Wolskiej?

Na długości ok.1,8 km powstaną dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, ciąg pieszo-rowerowy, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Trzęsienie ziemi w GDDKiA

Warto dodać, że w najbliższym czasie GDDKiA czeka prawdziwe trzęsienie ziemi. Prawo i Sprawiedliwość, które zwyciężyło wybory parlamentarne zapowiedziało wymianę kierownictwa tej państwowej instytucji, zarzucając mu m.in. nieudolność. Jak to wpłynie na losy przetargu dot. przebudowy DK61 w Legionowie? Będziemy się temu przyglądać.

/red/

Przeczytaj także:

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

4 razy komentowano

  1. Teraz pole do działania ma nowy minister Błaszczak…. niech dogada się z pozostałymi ministrami, żeby poszerzyć tą drogę i nadać jej nową nazwę …. np. LECHA KACZYŃSKIEGO od Jablonnej do Zegrza, a na rondzie w Zegrzu przydałby się jakiś pomnik…. Robota pójdzie jak “z bata strzelił….”

  2. Przebudowa zostanie zdjęta z harmonogramu jako kara dla mieszkańców Legionowa za bezmyślność. Tą bezmyślnością było głosowanie na Smogorzewskiego w poprzednich i na Grabca w obecnych wyborach 🙂

  3. Niech wyrzucą urzędników , którzy drżą o swoje posadki i boją się cokolwiek zrobić. Po co nam wysoko opłacane darmozjady… Wystarczy , że w urzędzie Miasta znakomici fachoffffcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close