Reklama

KomunikacjaLegionowskiNajważniejsze

Legionowo: Autobusy tylko do Żerania. ZTM mówi „nie” ratuszowi

Reklama

Urząd Miasta Legionowo po raz kolejny zwrócił się z prośbą do Zarządu Transportu Miejskiego o wydłużenie trasy linii 723 lub 731, tak aby jedna z nich miała swój przystanek końcowy na pętli Metro Młociny. Niestety – pomimo tego, że ZTM nie udzielił jeszcze oficjalnej odpowiedzi – już teraz wiadomo, że na razie żadnych zmian nie będzie.

Reklama

fot. Legio24Fot. Legio24

Część mieszkańców chciałaby wydłużenia trasy jednej z legionowskich „siódemek”, dlatego Urząd Miasta kilka razy zwracał się z prośbą do ZTM-u o wprowadzenie odpowiednich zmian. Jak informuje rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego, Magdalena Potocka, obydwie linie dowożące Legionowian do Warszawy będą na razie jeździły tak jak do tej pory, czyli tylko do Żerania. „Obecnie nie planujemy zmiany tras linii 723 oraz 731. Problemem jest ograniczona powierzchnia pętli Metro Młociny i brak wolnego miejsca na jej terenie na dodatkowe autobusy” – informuje Potocka.

Po co wydłużać?

Wydłużenie trasy do Młocin pozwoliłoby wielu mieszkańcom bezpośrednio i wygodnie dojeżdżać do stacji metra, co z kolei ułatwiłoby i przyspieszyło poruszanie się po Warszawie. Obecnie osoby jeżdżące autobusami ZTM-u z Legionowa do metra muszą w okolicy Żerania przesiąść się do innego autobusu, tracąc tym samym więcej czasu.

Zmiany będą jak powstanie Centrum Komunikacyjne?

Być może trasy linii 723 lub 731 zostaną zmodyfikowane wraz z powstaniem Centrum Komunikacyjnego. „Ewentualne zmiany w przebiegu tras (…) planujemy wprowadzić w momencie oddaniu do użytku Centrum Komunikacyjnego w Legionowie i wynikającego z tego zapewnienia sprawnego dojazdu do centrum z poszczególnych dzielnic Legionowa” – zapowiada Magdalena Potocka. Jednakże na razie nie wiadomo, na czym te zmiany miałyby polegać.

Więcej zmian?

Niestety ciężko oprzeć się wrażeniu, że chociaż ceny biletów ZTM rosną z roku na rok, to jakość usług komunikacyjnych poprawia się raczej powoli. Pomimo tego, że w 2013 roku wysłużone ikarusy zostały zastąpione przez autobusy niskopodłogowe, to mieszkańcy powiatu legionowskiego raczej nie mają powodów do chwalenia ZTM-u. W najgorszej sytuacji są osoby korzystające z linii 731, której autobusy nie jeżdżą zbyt często nawet w dni powszednie. Warto także przypomnieć, że dawniej z Legionowa do Żerania kursowały nie dwie, ale trzy linie – 723, 731 oraz zlikwidowana w 2011 roku linia 801.

/kh/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

5 razy komentowano

 1. Ja pamiętam jak po Legionowie jeździły takie małe busiki biało niebieskie? Stara fajna komunikacja legionowska 🙂

 2. Autor zdaje się zapomniał o linii 736, która również na Żerań kursuje. A do pętli linii E na Tarchominie można by skierować jakiś autobus, albo tam gdzie tramwaj przez most północny rozpoczyna swój kurs?

 3. Mimo wszystko nadal jestem za komunikacją własną. Przynajmniej jedna linia.
  Wraz z Jabłonną, Serockiem i innymi okolicznymi miejscowościami miało by to sens.
  I namawiać inne powiaty do tego samego. Jeśliby kilka powiatów około warszawskich zaczęło rozważać taki pomysł to może ZTM by troszkę zmiękło.
  Inaczej zawsze będziemy skazani na monopolistę, który będzie żądał coraz więcej za coraz mniej…

 4. W Legionowie powinny funkcjonować dwie wewnętrzne linie autobusowe dowożące pasażerów do stacji kolejowych i rozwożące ich po osiedlach. Pozwoliłoby to na ewentualnie na rezygnację z usług ZTM (linia 731). Co do przekierowania autobusów do pętli Młociny jak najbardziej zgoda.

  Na przełomie lat 80/90-tych mieliśmy dwie “swoje” linie:

  http://omni-bus.eu/hla/253.htm

  http://omni-bus.eu/hla/254.htm

  Warto by wrócić do tematu.

 5. Komunikacja autobusowa w Legionowie znacznie się pogorszyła, nie dość że skasowano jedna linie autobusową to jeszcze ograniczono częstotliwość kursowania pozostałych. Dodatkowo wprowadzone drakońskie podwyżki cen biletów dla gmin podmiejskich… Ciekawe czy jeszcze ktoś pamięta, że mieliśmy autobus, którym bezpośrednio można było dojechać na… Pragę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close