Legionowo: Alternatywy Rosiaka

Na klatkach schodowych niektórych bloków należących do SMLW pojawiło się ogłoszenie dziwnej treści. Mieszkańcy są zaniepokojeni, Fot. Legio24.pl

W poniedziałek (8.08) internauci – mieszkańcy legionowskiej spółdzielni mieszkaniowej zauważyli na klatkach schodowych dziwnej treści ogłoszenia, które informują ich o możliwości wzrostu opłat za wywóz nieczystości. Wysokość opłaty ma być uzależniona od tego, czy przy budynku znajdują się pojemniki przeznaczone do selektywnej zbiórki odpadów. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt że to nie mieszkańcy, a spółdzielnia za postawienie takich pojemników odpowiada. Po co więc mieszkańcom taka informacja?

O całej sprawie jako pierwszy poinformował na Facebook-owym profilu „Nie dla SMLW Legionowo” działacz społeczny, Jacek Jaglak. – Na klatkach schodowych pojawiły się dziwne ogłoszenia. Jak Rosiak nie zgłosi segregacji śmieci, to opłata za wywóz nieczystości wzrośnie z 10 do 20 zł za osobę. Pytanie, czy Rosiak chce dobrze zrobić Romanowi dokonując zaniechania aby podnieść opłaty za wywóz nieczystości – pisze na Facebook-u Jacek Jaglak. Wtóruje mu Cezary Orłowski, także aktywnie działający w interesie legionowskich lokatorów. – Przyznam, że nie rozumiem o co w tym wszystkim chodzi. Z jednej strony informują o obowiązku nałożonym na właścicieli nieruchomości (w tym przypadku chodzi o SMLW), a z drugiej o sankcji wobec spółdzielców? Może jednak jestem zbyt mało inteligentny i to mnie przerasta… Czy może ktoś to wytłumaczyć łopatologicznie? – pyta retorycznie Orłowski na Facebook-u.

Faktycznie, wywieszenie ogłoszeń to bardzo dziwna i tajemnicza sprawa. Faktem jest, że obowiązek wystawienia pojemników do selektywnej zbiórki odpadów spoczywa wyłącznie na właścicielu budynku – w tym wypadku na władzach spółdzielni mieszkaniowej. Zresztą przy części bloków takie pojemniki już stoją i mieszkańcy z nich korzystają. Wywieszanie ogłoszenia, którego treść sprowadza się do stwierdzenia, że jeśli spółdzielnia nie postawi pojemników, to mieszkańcom grożą wyższe opłaty jest co najmniej dyskusyjne. Władze spółdzielni powinny liczyć się teraz ze wzmożonym naciskiem lokatorów tych bloków, przy których pojemników jeszcze nie ma. Kto z nas chciałby bowiem 100% podwyżki opłat za wywóz nieczystości? O całą sprawę zapytaliśmy władze spółdzielni, czekamy na odpowiedź.

sp1

/red/

5 razy komentowano artykuł "Legionowo: Alternatywy Rosiaka"

 1. JohnRambho | 10/08/2016, godz. 13:12 |

  Zainwestujcie w kamery i po sprawie

 2. To nie są ludzie z willi, przecież ich też obowiązuje ten sam system co wszystkich. To są działkowicze, warszawiacy, legionowiacy, etc., którzy wymigują się z systemu odbierania nieczystości i nie płacą za to we właściwych gminach, nie składają oświadczeń, a gminni urzędnicy nic z tym nie robią. Po okolicznych lasach też rozrzucają.

 3. A nie można by jakichś straży obywatelskich porobić które by pilnowały podrzucania śmieci ?
  Wystarczy żeby każdy mieszkaniec bloku godzinkę albo dwie w nocy postał przy śmietniku i temat załatwiony. Ale ludziom to już się dzisiaj nic nie chce…

 4. Też to zauważyłem u rodziców. Późnym wieczorem pod altanką śmietnikową podjeżdżają samochody z których wywalane są całe wory śmieci.
  Nic jednak nie pobije pani która codziennie rano wychodząc z domu wywala worek ze śmieciami do kosza na przystanku autobusowym
  Nie rozumiem co dzieje się z tymi ludźmi, śmieci są odbierane regularnie, bez limitu ilościowego a oni jeszcze pozbywają się podrzucając je innym
  Widocznie nie mogą się pozbyć starych przyzwyczajeń

 5. Drogie Legio24

  największym absurdem i niesprawiedliwością jest to że mieszkańcy bloków płacą za śmieci mieszkańców willi! Wieczorami przy osiedlowych śmietnikach są kolejki mercedesów i z każdego po 2 wory śmieci trafiają do śmietnika za który płacą mieszkańcy bloku! Jeszcze spółdzielnia wytyka że podwyżki będą bo śmieci coraz cięższe! Skandal!!!

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *